Krzysiek Borek05.10.2019
MacBook Pro 16″ dostanie mocniejszą ładowarkę

MacBook Pro z 16-calowym wyświetlaczem pojawił się w sieci pierwszy raz w lutym tego roku. Dzięki przeciekowi mogliśmy wiedzieć czego spodziewać się po Apple, a dziś pojawiła się nowa informacja.

Jest związana z ładowarką, która będzie dołączona do zestawu z nowym modelem MacBooka. Ma mieć 96W i nadal będzie to USB C. Ładowarka podobno została zaprojektowana od podstaw z myślą o nowszym modelu laptopa.

W tej chwili żaden z dostępnych w sprzedaży MacBooków nie wykorzystuje tak mocnej ładowarki. Większość korzysta z 61W lub 87W ładowarek w zależności od wybranego modelu.

Chongdiantou ma dość pewne informacje związane z akcesoriami dla urządzeń Apple. To właśnie ten profil z portalu społecznościowego Weibo podał informacje o ładowarce z szybkim ładowaniem dla iPhone’ów 11 Pro.

Jeżeli Amerykanie rzeczywiście szykują się na premierę MacBooka Pro z 16 – calowym ekranem, sprzęt może potrzebować mocniejszego źródła zasilania. Wg niedawnych doniesień laptop ma mieć węższe ramki wokół wyświetlacza i nowy mechanizm dla przycisków klawiatury.

Apple może zapowiedzieć nowy model jeszcze w tym miesiącu, ale nie wiemy czy będzie to w formie konferencji, czy po prostu sprzęt od razu pojawi się w sklepach.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS