Krzysiek Borek11.11.2019
MacBook Pro z 16-calowym ekranem wszedł do produkcji masowej

MacBook Pro z 16 – calowym wyświetlaczem miał się niedawno pojawić, ale Apple nadal nie wprowadziło go do sprzedaży.

Niestety nie mamy dobrych wieści, bo ostatnie doniesienia mówią o dużym opóźnieniu jego debiutu.

Początkowo premiera miała nastąpić w październiku bieżącego roku, ale do tej pory nowy komputer Apple się nie pojawił.

MacBook Pro miał zadebiutować w stylu AirPods Pro, czyli bez konferencji, a jedynie za pomocą informacji PR-owych i możliwości zamówienia komputera. Jitesh Urbani pracujący dla IDC i Brooke Crothers zapewniają, że sprzęt zostanie wydany, ale nie znają dokładnej daty debiutu.

Trudno nam uwierzyć, żeby Apple nie pokwapiło się o oddzielną konferencję związaną właśnie z nowym laptopem. Zmian będzie wiele, więc debiut podobny do AirPods Pro mógłby być niewypałem.

Właśnie wtedy Amerykanie mogliby pokazać wszelkie nowości takie jak klawiatura z mechanizmem nożycowym, Touch ID oddzielone od Touch Bara i przede wszystkim 16 – calowy ekran z wąskimi ramkami.

Debiut prawdopodobnie nastąpi dopiero w przyszłym roku pomimo rozpoczęcia produkcji. Apple może szykować się na zwiększenie ilości sprzętu. Wszystko za sprawą 15% podatku, który ma nałożyć rząd Stanów Zjednoczonych.

Cena MacBooka Pro miałaby się zaczynać od 3000$, a sam sprzęt dostanie mocniejszą, bo 96W ładowarkę i procesory Intel i9 z serii Coffee Lake.

Zmiany wyglądają interesująco, ale dopóki nie zobaczymy sprzętu można sobie gdybać w nieskończoność.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS