Krzysiek Borek08.01.2018
macOS 10.13.2 z poprawkami dla Meltdown i Spectre dostępny

Apple wydało właśnie aktualizację dla macOS High Sierra 10.13.2 skupiającą się na poprawkach zabezpieczeń i przeciwdziałającą ostatnio odkrytym błędom zabezpieczeń.

Mowa oczywiście o Meltdown i Spectre, które zbierają swoje żniwo.

To jedynie suplement, ponieważ Amerykanie wydali macOS High Sierra 10.13.2 na początku grudnia zeszłego roku. Jednak okazało się, że Safari potrzebuje dodatkowych poprawek, które powinny uchronić użytkowników przed Spectre.

Gigant z Cupertino przyznał, że wszystkie jego produkty są podatne na odnalezione niedawno błędy zabezpieczeń. Na szczęście na razie nie pojawiły się exploity, które zagrażają macOS i iOS. Właśnie dlatego powinniście pobierać aplikacje wyłącznie z legalnych i sprawdzonych źródeł. Te spoza App Store mogą mieć złośliwe oprogramowanie wykorzystujące Meltdown lub Spectre.

Apple udało się wcześniej załatać błędy częściowo, wszystko za sprawą aktualizacji do iOS 11.2, tvOS 11.2 i macOS 10.13.2. Wymienione systemy operacyjne mają nowe zabezpieczenia, chroniące je przed Meltdown. Apple Watch nie jest podatny na owe błędy, a dzisiejsza aktualizacja macOS łata Safari przed Spectre, więc teoretycznie wszystko powinno być już w porządku.

Aktualizację pobierzecie bezpośrednio z Mac App Store.

Źródło: 9to5mac.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek