Krzysiek Borek03.06.2018
macOS 10.14 z ciemnym interfejsem użytkownika i aplikacją News

Następna większa aktualizacja macOS pojawi się w poniedziałek podczas keynote otwierającego tegoroczne WWDC. Jedną z nowości w systemie operacyjnym będzie ciemny motyw użytkownika, który został pokazany na wideo z najnowszej wersji Xcode.

Na szczęście to nie wszystko, bo przeciek zdradza więcej nowości w nadchodzącej aktualizacji.

Steve Throughton Smith zamieścił zrzuty ekranu z Xcode na Twitterze i wyraźnie widać ciemniejszy interfejs, ikonę aplikacji News (w doku) i tapetę ukazującą pustynię Mojave. Prawdopodobnie będzie to nazwa najnowszego systemu operacyjnego Apple dla ich komputerów.

Pamiętajcie, że źródłem przecieku są serwery Apple, ale zamieszczone w nich nowości nie muszą się ostatecznie pojawić w macOS 10.14.

WWDC z pewnością skupi się wyłącznie na oprogramowaniu, więc nie wydaje mi się, żeby Apple nagle pokazało nowego iPada Pro. Nie ma wątpliwości, że ujrzymy iOS 12 z Digital Health, ARKit 2.0 i zbudowaną od podstaw aplikację iBooks, która podczas beta testów iOS 11.3 zmieniła nawet nazwę na Books, ale potem wrócono do pierwotnej.

macOS 10.14 i iOS 12 to nie jedyne systemy operacyjne, które będą zaprezentowane. Możemy również liczyć na watchOS 5 i tvOS 12. Pewnie zaraz po konferencji będzie można pobrać wersje testowe każdego z oprogramowań i ja prawdopodobnie wgram iOS 12 na iPhone’a 6 Plus.

Źródło: idownloadblog.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek