monterey

Lista błędów naprawionych w macOS Monterey 12.3.1

Firma Apple udostępniła system macOS Monterey 12.3.1, w którym poprawiono kilka błędów i rozwiązano kilka problemów związanych z bezpieczeństwem. Poniżej przedstawiamy szczegóły.

macOS Monterey 12.3.1 pojawia się dwa tygodnie po premierze macOS Monterey 12.3, aktualizacji, która między innymi wprowadziła funkcję Universal Control.

Nowa aktualizacja usuwa błąd, który mógł powodować rozłączanie się kontrolerów do gier Bluetooth (np. bezprzewodowego kontrolera Xbox i kontrolera PlayStation DualSense) po odtworzeniu dźwięku przez niektóre zestawy słuchawkowe Beats. Naprawiono także błąd, który mógł powodować, że zewnętrzne monitory z interfejsem USB-C lub Thunderbolt nie włączały się, gdy były podłączone do Maca mini 2018 jako monitory pomocnicze.

Lista błędów naprawionych w macOS Monterey 12.3.1 ciekawostki macOS Monterey 12.3.1  Firma Apple udostępniła system macOS Monterey 12.3.1, w którym poprawiono kilka błędów i rozwiązano kilka problemów związanych z bezpieczeństwem. Poniżej przedstawiamy szczegóły. monetery12.3.1

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, nowy system macOS zawiera poprawki dla wielu exploitów zero-day. Jeden z błędów w zabezpieczeniach dotyczył zarówno urządzeń z systemem iOS, jak i macOS. Według firmy Apple, exploit pozwalał złośliwym aplikacjom na wykonanie dowolnego kodu z uprawnieniami jądra. Drugi exploit znaleziony w sterownikach graficznych firmy Intel, który dotyczył tylko systemu macOS, mógł doprowadzić do przejęcia pamięci jądra. Oba exploity zostały zgłoszone przez “anonimowego badacza” i zostały już naprawione.

Należy pamiętać, że exploit zero-day to po prostu nowo odkryta luka, której poprawka nie jest jeszcze znana programistom i inżynierom. Dlatego tak ważne jest aktualizowanie urządzeń, aby chronić je przed szkodliwym oprogramowaniem.

Ponadto w aktualizacji naprawiono większość problemów z kartami graficznymi PCI-E w kieszeniach eGPU i komputerami Mac Pro. Po aktualizacji do macOS Monterey 12.3 kilku użytkowników doświadczyło błędu, który dotyczył kart graficznych innych firm podłączonych do komputera Mac za pośrednictwem kart graficznych oraz tych w konfiguracjach z komputerami Mac Pro. Jednak błąd nie był szeroko rozpowszechniony i nie miał wpływu na karty firmy AMD. Problem ten został już rozwiązany.

macOS Monterey 12.3.1 można pobrać na wszystkich kompatybilnych komputerach Mac, przechodząc do sekcji Uaktualnienia oprogramowania w Preferencjach systemowych.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
apple

Apple ma nowego wiceprezesa!

Apple ogłosiło, że Cynthia Bowman obejmie stanowisko wiceprezesa ds. różnorodności i integracji, zastępując Barbarę Whye, która pełniła tę funkcję od 2021 roku.

Więcej »
Polecamy
Scroll to Top