Krzysiek Borek03.10.2019
macOS Catalina Golden Master dostępna

macOS 10.15 Catalina jest przed ostatnią prostą do oficjalnego wydania. Dziś Apple zdecydowało się wydać wersję Golden Master, co oznacza, że już niebawem dostaniemy stabilną edycję systemu operacyjnego.

Golden Master to praktycznie gotowy system, który niebawem pojawi się u większości użytkowników komputerów Amerykańskiego producenta. Jeżeli bierzecie udział w beta testach, możecie pobrać najnowszą aktualizację bezpośrednio z Preferencji Systemowych.

Nadchodzący system operacyjny ma w sobie wiele nowości. SideCar pozwoli na używanie iPada jako drugiego ekranu, a wsparcie dla Apple Pencil sprawi, że tabletu będzie można używać do edytowania grafiki za pomocą Photoshopa lub Illustrator.

Apple Watch będzie używany do weryfikowania zabezpieczeń, a komputery z układem scalonym T2 otrzymają blokadę aktywacji. Ponadto dostępna będzie aplikacja Lokalizator pozwalająca zlokalizować nasz komputer.

Czas przed ekranem również będzie dostępny, a nowa inicjatywa Apple o nazwie Project Catalyst pozwoli na szybsze przenoszenie aplikacji z iOS na macOS.

Pamiętajcie też, że Catalina jest kompatybilna z 64 – bitowymi aplikacjami, więc 32 – bitowych już nie uruchomimy. Miejcie to na uwadze przed instalacją wersji GM lub stabilnej.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS