Krzysiek Borek22.04.2018
macOS dostanie w końcu ciemny interfejs użytkownika?

Testy WebKit zawierają wiele interesujących wiadomości, pierwszą było prawdopodobne wsparcie iOS 12 dla iPhone’a 5S, a teraz dowiadujemy się, że macOS 10.14 może otrzymać ciemny interfejs użytkownika.

Najnowsza wersja WebKit zaktualizowana w marcu tego roku sugeruje, że macOS 10.14 otrzyma w końcu ciemny interfejs. Warto wspomnieć, że jest on dostępny dla aplikacji od czasu wydania OS X El Capitan, ale programiści muszą go wdrożyć do tworzonych przez siebie aplikacji.

Apple prawdopodobnie testuje ciemny wygląd interfejsu, a odniesienia do niego w WebKit mogą wskazywać na działający prototyp. Na razie nie ma bezpośrednich znaczników oznaczających nowy wygląd interfejsu, ale Amerykanie mają prawdopodobnie własne API odpowiedzialne za zmianę barwy interfejsu z jasnego na ciemny.

Pamiętajcie, że to na razie nic pewnego, ale być może Apple w końcu zdecyduje się na zmianę barw interfejsu użytkownika. Swoją drogą podobny “motyw” mógłby się pojawić na iOS i najlepiej skorzystałby na tym iPhone wyposażony w wyświetlacz OLED.

Chcielibyście zmianę barw interfejsu macOS?

Źródło: 9to5mac.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek