macOS High Sierra 10.13.4 to koniec wsparcia dla złącz Thunderbolt 1 i 2 ciekawostki   Najnowsza wersja poglądowa macOS High Sierra 10.13.4 nie zawiera już kompatybilności ze złączem Thunderbolt pierwszej i drugiej generacji. macOSHighSierra

macOS High Sierra 10.13.4 to koniec wsparcia dla złącz Thunderbolt 1 i 2

Najnowsza wersja poglądowa macOS High Sierra 10.13.4 nie zawiera już kompatybilności ze złączem Thunderbolt pierwszej i drugiej generacji.

Po aktualizacji będziecie mogli podłączyć zewnętrzne skrzynki dla dedykowanych GPU wykorzystujące wyłącznie złącze Thunderbolt 3.

macOS High Sierra 10.13.4 to koniec wsparcia dla złącz Thunderbolt 1 i 2 ciekawostki   Najnowsza wersja poglądowa macOS High Sierra 10.13.4 nie zawiera już kompatybilności ze złączem Thunderbolt pierwszej i drugiej generacji. imac pro space gray accessories 800x360

Podłączenie i odłączenie eGPU jest teraz szybsze i sprawniejsze w porównaniu do poprzedniej wersji poglądowej. Problem w tym, że starsze skrzynki dla eGPU przestały działać i ich użytkownicy są pozostawieni na lodzie do momentu, w którym kupią nowszy model.

W tym momencie ciężko stwierdzić, czy można samodzielnie przywrócić wsparcie dla starszych wersji złącza Thunderbolt. Użytkownicy z kartami graficznymi PCI E od Nvidii i tak muszą najpierw użyć specjalnego skryptu, odpowiedzialnego za dodanie wsparcia dla układów graficznych zielonych.

Pełne wsparcie dla eGPU pojawiło się wraz z pierwszą wersją testową macOS High Sierra 10.13.4 i w najnowszej kompilacji pozwala na podłączenie i odłączenie układu graficznego w momencie, gdy wasz laptop/komputer jest włączony. Przed wydaniem wersji testowej High Sierra użytkownicy mieli dostęp do używania kart eGPU nawet w przypadku, gdy wyświetlacz MacBooka był wyłączony.

Wsparcie dla eGPU pojawiło się w zeszłym roku podczas WWDC, ale od tamtego czasu to eksperymentalna funkcja macOS High Sierra. Dopiero tej jesieni powinniśmy otrzymać pełne wsparcie dla eGPU.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top