ventura

macOS Ventura oficjalnie dostępny – przegląd nowości

macOS Ventura wreszcie został oficjalnie wydany. Oto wszystkie nowości i zmiany jakie pojawiły się w trzynastej wersji systemu macOS.

macOS Ventura może być zainstalowany na następujących komputerach Mac:

macOS Ventura oficjalnie dostępny - przegląd nowości ciekawostki macOS Ventura przegląd nowosci, macOS Ventura, co nowego w ventura macOS Ventura wreszcie dostał oficjalnie wydany. Oto wszystkie nowości i zmiany jakie pojawiły się w trzynastej wersji systemu macOS. ventura 2

 • iMac 2017 i nowsze
 • Mac Pro 2019 i nowsze
 • iMac Pro 2017
 • Mac Studio 2022
 • Mac mini 2018 i nowsze
 • MacBook Air 2018 i nowsze
 • MacBook 2017 i nowsze
 • MacBook Pro 2017 i nowsze

Co nowego w macOS 13 Ventura? Przegląd nowości!

macOS Ventura oficjalnie dostępny - przegląd nowości ciekawostki macOS Ventura przegląd nowosci, macOS Ventura, co nowego w ventura macOS Ventura wreszcie dostał oficjalnie wydany. Oto wszystkie nowości i zmiany jakie pojawiły się w trzynastej wersji systemu macOS. ventura

Stage Manager

Stage Manager automatycznie organizuje otwarte aplikacje i okna, dzięki czemu możesz skupić się na wykonywanym zadaniu. Używane okno pozostaje z przodu i na środku, podczas gdy pozostałe pojawiają się po lewej stronie, dzięki czemu można szybko przełączać się między zadaniami. Dodatkowo, jeśli projekt wymaga użycia kilku aplikacji, ich okna również można grupować. Stage Manager współpracuje z innymi narzędziami do zarządzania oknami w macOS, w tym Mission Control i Spaces. Kolejna nowa funkcja, aby ponownie wyświetlić pulpit wystarczy proste kliknięcie.

Camera Continuity

macOS Ventura oficjalnie dostępny - przegląd nowości ciekawostki macOS Ventura przegląd nowosci, macOS Ventura, co nowego w ventura macOS Ventura wreszcie dostał oficjalnie wydany. Oto wszystkie nowości i zmiany jakie pojawiły się w trzynastej wersji systemu macOS. continuity

Funkcja Camera Continuity pozwala używać iPhone’a jako kamery internetowej komputera Mac. Mac może automatycznie rozpoznać i użyć aparatu w pobliskim iPhonie bez konieczności odblokowywania lub wybierania czegokolwiek. A iPhone może nawet połączyć się z komputerem Mac bezprzewodowo.

Camera Continuity oferuje zaawansowane funkcje, takie jak Auto Frame, tryb portretowy oraz nowy efekt Photo Set Light, który rozświetla twarz użytkownika, rozmywając tło. Ponadto ultraszerokokątny obiektyw iPhone’a umożliwia korzystanie z takich funkcji jak Desk View, która jednocześnie pokazuje twarz użytkownika i widok z góry na jego biurko.

Dodatkowo Handoff pojawia się przez FaceTime, więc użytkownik może zainicjować rozmowę na jednym urządzeniu Apple i przenieść ją na inne, znajdujące się w pobliżu. Wystarczy jedno kliknięcie, aby kontynuować na komputerze Mac rozmowę FaceTime rozpoczętą na telefonie iPhone lub iPadzie, a jeśli rozmówca dołączy z komputera Mac i będzie musiał odejść, możesz go przenieść na iPhone’a lub iPada.

Safari 16

macOS Ventura oficjalnie dostępny - przegląd nowości ciekawostki macOS Ventura przegląd nowosci, macOS Ventura, co nowego w ventura macOS Ventura wreszcie dostał oficjalnie wydany. Oto wszystkie nowości i zmiany jakie pojawiły się w trzynastej wersji systemu macOS. safari

Safari na macOS Ventura oferuje szybsze przeglądanie stron internetowych, a także ulepszone funkcje prywatności. W macOS Ventura mamy współdzielone grupy paneli, którymi można zarządzać z przyjaciółmi, rodziną i współpracownikami, aby zobaczyć w czasie rzeczywistym, jakie panele przeglądają inni. Użytkownicy mogą również tworzyć listę ulubionych na udostępnionej stronie głównej i rozpocząć rozmowę w Wiadomościach lub rozmowę FaceTime bezpośrednio z Safari.

Passkey

macOS Ventura oficjalnie dostępny - przegląd nowości ciekawostki macOS Ventura przegląd nowosci, macOS Ventura, co nowego w ventura macOS Ventura wreszcie dostał oficjalnie wydany. Oto wszystkie nowości i zmiany jakie pojawiły się w trzynastej wersji systemu macOS. passkey

Passkeys to uniwersalne dane uwierzytelniające nowej generacji, które są bezpieczniejsze, łatwiejsze w użyciu i zaprojektowane tak, aby zastąpić klasyczne hasła. Passkeys to unikalne klucze cyfrowe, które pozostają na urządzeniu i nigdy nie są przechowywane na serwerach internetowych, więc hakerzy nie mogą ich przechwycić ani oszukać użytkownika, aby je wysłał.

Dzięki passkey można łatwo uzyskać bezpieczny dostęp do stron internetowych i kont, korzystając z Touch ID lub Face ID do uwierzytelniania biometrycznego. A dzięki iCloud Keychain synchronizuj z komputerami Mac, iPhone’ami, iPadami i Apple TV z szyfrowaniem end-to-end. Te hasła będą działały również w aplikacjach i w sieci, a użytkownik będzie mógł za pomocą iPhone’a logować się do stron lub aplikacji na urządzeniach innych niż Apple.

Co nowego w programie Mail

macOS Ventura oficjalnie dostępny - przegląd nowości ciekawostki macOS Ventura przegląd nowosci, macOS Ventura, co nowego w ventura macOS Ventura wreszcie dostał oficjalnie wydany. Oto wszystkie nowości i zmiany jakie pojawiły się w trzynastej wersji systemu macOS. mail

Funkcja wyszukiwania w aplikacji Mail wykorzystuje nowe techniki, aby dostarczać bardziej trafne, dokładne i kompleksowe wyniki dotyczące ostatnich wiadomości e-mail, kontaktów, dokumentów, zdjęć i innych. Wyniki są również szybciej ładowane. Użytkownik może następnie zaplanować e-maile i wypisać je natychmiast po wysłaniu. Ponadto Mail zauważa teraz, jeśli czegoś brakuje w wiadomości, np. załącznika lub odbiorcy w Cc. Użytkownicy mogą również ustawić przypomnienia w aplikacji Mail, aby przypomnieć sobie o ponownym przeczytaniu wiadomości w określonym dniu i o określonej godzinie, a także otrzymywać automatyczne podpowiedzi, aby wysłać kontynuację, jeśli wiadomość e-mail nie została odebrana.

Co nowego w Wiadomościach

macOS Ventura oficjalnie dostępny - przegląd nowości ciekawostki macOS Ventura przegląd nowosci, macOS Ventura, co nowego w ventura macOS Ventura wreszcie dostał oficjalnie wydany. Oto wszystkie nowości i zmiany jakie pojawiły się w trzynastej wersji systemu macOS. wiadomosci

Messages na macOS Ventura pozwala użytkownikom edytować lub anulować ostatnio wysłane wiadomości, oznaczyć je jako nieprzeczytane i odzyskać te usunięte przez pomyłkę. Nowe funkcje współpracy ułatwiają pracę zespołową. Na przykład podczas udostępniania pliku za pośrednictwem Wiadomości przy użyciu menu Udostępnij lub przeciągania i upuszczania możesz wybrać opcję udostępniania kopii lub współpracy, a następnie dodawane są wszystkie osoby w odpowiednim wątku Wiadomości. Jeśli ktoś następnie edytuje udostępniony plik, aktualizacje tej aktywności pojawią się na górze wątku. Użytkownicy mogą również dołączać do sesji SharePlay ze swojego Maca bezpośrednio w Wiadomościach.

Spotlight na macOS Ventura

Spotlight ma zaktualizowany wygląd, który upraszcza nawigację, nowe funkcje, które oferują doświadczenie podobne do tego z systemu iOS, a także “Quick View” do szybkiego przeglądania plików bez konieczności ich otwierania. Teraz można również wyszukiwać dostępne zdjęcia w bibliotece zdjęć, w całym systemie i w sieci, a także według lokalizacji, osób, scen lub obiektów.

Dzięki “Active Text” wyszukiwanie obejmuje również tekst na obrazach, a także można wykonywać akcje bezpośrednio ze Spotlight, takie jak uruchomienie timera, utworzenie nowego dokumentu lub uruchomienie szybkiego polecenia. Spotlight zawiera również wyniki medialne dotyczące artystów, aktorów i programów telewizyjnych, a także firm i sportu.

Wspólna biblioteka zdjęć

Dzięki iCloud Shared Photo Library użytkownik może teraz stworzyć i udostępnić osobną bibliotekę zdjęć nawet sześciu osobom z rodziny. Użytkownicy mogą wybrać, czy chcą udostępniać wszystkie zdjęcia w swojej osobistej bibliotece, czy tylko te z konkretnej daty lub na których pojawiają się konkretne osoby.

Aby biblioteka była aktualna, każdy użytkownik otrzyma inteligentne sugestie dodania odpowiednich zdjęć osób z biblioteki lub innych wybranych przez siebie. Każdy, kto ma dostęp do biblioteki udostępnionych zdjęć, może dodawać, usuwać, edytować lub oznaczać udostępnione filmy i zdjęcia jako ulubione, które pojawią się w sekcjach “Memories” i “Featured Photos” wszystkich użytkowników, dzięki czemu każdy będzie mógł ponownie przeżyć najpełniejsze rodzinne chwile.

Inne nowe funkcje w macOS Ventura to:

 • Active Text wykorzystuje lokalną inteligencję do rozpoznawania tekstu na obrazach w całym systemie. Użytkownik może również wyodrębnić obiekt z obrazu i wstawić go do innej aplikacji. A teraz Visual Search rozszerza swoje możliwości i potrafi teraz rozpoznawać zwierzęta, ptaki, owady, posągi i jeszcze więcej zabytków.
 • Aplikacje Pogoda i Zegar zostały zoptymalizowane dla Maca, przy czym wszystkie funkcje są już dostępne na iPhone.
 • Nowe narzędzia ułatwień dostępu obejmują Live Transcripts dla wszystkich materiałów audio, Type to Speak dla rozmów telefonicznych oraz Text Checker do sprawdzania pisowni podczas korzystania z VoiceOver.7
 • Ustawienia systemowe to nowa nazwa Preferencji systemowych, które teraz mają wygląd łatwiejszy w nawigacji i bardzo podobny do tego z iPhone’a i iPada.
 • Zabezpieczenia macOS zawierają nowe narzędzia, które czynią Maca bardziej odpornym na ataki, w tym Rapid Security Response, który aktywuje się pomiędzy standardowymi aktualizacjami, aby zapewnić stałą aktualizację zabezpieczeń bez konieczności ponownego uruchamiania komputera.

Jak zainstalować macOS Ventura

macOS Ventura oficjalnie dostępny - przegląd nowości ciekawostki macOS Ventura przegląd nowosci, macOS Ventura, co nowego w ventura macOS Ventura wreszcie dostał oficjalnie wydany. Oto wszystkie nowości i zmiany jakie pojawiły się w trzynastej wersji systemu macOS. macOSVentura

Możesz zainstalować macOS Ventrua, wykonując poniższe kroki:

 • Podłączamy komputer Mac do źródła zasilania i upewniamy się, że jest on podłączony do Internetu.
 • Otwórz Mac App Store i wpisz Ventura w pasku wyszukiwania (który najprawdopodobniej zobaczysz na stronie głównej)
 • Kliknij na Get, a następnie na Install.
 • Jak tylko pobieranie zostanie zakończone, wykonaj kroki wskazane przez kreatora. Procedura nie będzie zbyt krótka i może wymagać kilku restartów Maca.

Więcej o nowościach dowiecie się z poniższego nagrania, którego autorem jest zollotech.

Jakie nowe funkcje wypróbujesz w pierwszej kolejności?

Oceń
Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top