Mapy w iOS 14.5 poinformują użytkownika o aktualnym ruchu w galeriach czy restauracjach polecane, ciekawostki Mapy, iOS 14.5, Apple  W oczekiwaniu na wydanie ostatecznej wersji iOS i iPadOS 14.5 firma Apple rozpoczęła testowanie nowej funkcji w Apple Maps, która może dostarczać w czasie rzeczywistym dane o osobach znajdujących się w galeriach czy restauracjach. Mapy iOS

Mapy w iOS 14.5 poinformują użytkownika o aktualnym ruchu w galeriach czy restauracjach

W oczekiwaniu na wydanie ostatecznej wersji iOS i iPadOS 14.5 firma Apple rozpoczęła testowanie nowej funkcji w Apple Maps, która może dostarczać w czasie rzeczywistym dane o osobach znajdujących się w galeriach czy restauracjach.

W jednej z wersji beta iOS i iPadOS 14.5 odnaleziono zaktualizowaną sekcję w menu ?Usługi lokalizacyjne? w ustawieniach prywatności, która informuje, że ??Apple będzie zbierać dane od użytkowników, na przykład gdy określona aplikacja zostanie otwarta w pobliżu interesującego miejsca co pozwoli określić jak duży ruch jest w tym miejscu i czy konkretna restauracja lub sklep jest otwarty.

Mapy w iOS 14.5 poinformują użytkownika o aktualnym ruchu w galeriach czy restauracjach polecane, ciekawostki Mapy, iOS 14.5, Apple  W oczekiwaniu na wydanie ostatecznej wersji iOS i iPadOS 14.5 firma Apple rozpoczęła testowanie nowej funkcji w Apple Maps, która może dostarczać w czasie rzeczywistym dane o osobach znajdujących się w galeriach czy restauracjach. GoogleMaps 1

Apple zwraca uwagę, że będzie zbierać anonimowe i zaszyfrowane dane od użytkowników tylko wtedy, gdy ustawienie ?Trasy i ruch? jest włączone w usługach lokalizacyjnych – Usługi systemowe.

Kiedy ta funkcja pojawi się w Apple Maps?

Obecnie Apple Maps nie oferuje interfejsu do wyświetlania tych danych użytkownikom. Najprawdopodobniej firma z Cupertino testuje i zbiera dane, aby móc uruchomić funkcję z oficjalną publiczną wersją iOS 14.5.

Jest to funkcja bardzo podobna do tej, która jest już obecna w Mapach Google, która informuje użytkowników o zatłoczeniu sklepu w określonym czasie. Google udostępnia te dane, zbierając anonimowe dane od użytkowników, którzy zasubskrybowali ?Historię lokalizacji? Google.

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry