bunkier

Mark Zuckerberg buduje bunkier na wypadek apokalipsy

Mark Zuckerberg wzbudził duże zainteresowanie mediów swoim ambitnym projektem – budową tajemniczego bunkra na swojej posiadłości na Hawajach.

Jego plany rozbudowy, które miałyby obejmować nawet podziemne miasteczko, wywołały mieszane reakcje. W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu kontrowersyjnemu przedsięwzięciu i zastanowimy się, jakie mogą być motywacje założyciela Meta.

Mark Zuckerberg zakupił pierwszą działkę na Hawajach w 2014 roku. Od tamtego czasu zaczął stopniowo rozbudowywać swoją posiadłość na wyspie Kauai. Obecnie jego posiadłość obejmuje ponad 600 hektarów, a według doniesień portalu Wired, jest to tylko wierzchołek góry lodowej. Zuckerberg planuje stworzyć tam podziemne miasteczko, które umożliwiłoby mu przetrwanie globalnej wojny atomowej.

Mark Zuckerberg buduje bunkier na wypadek apokalipsy ciekawostki schron przeciwatomowy, Mark Zuckerberg, hawaje, bunkier  Mark Zuckerberg wzbudził duże zainteresowanie mediów swoim ambitnym projektem - budową tajemniczego bunkra na swojej posiadłości na Hawajach. zuckeeberg

Według informacji z różnych źródeł, plany rozbudowy posiadłości Zuckerberga są ogromne. W ramach projektu ma powstać luksusowy kompleks budynków, w tym dwie połączone tunelem rezydencje, które będą miały aż 30 sypialni. Jednak najbardziej kontrowersyjnym elementem całego przedsięwzięcia jest podziemny schron przeciwatomowy o powierzchni 464 metrów kwadratowych. Schron ten ma być wyposażony w samowystarczalne źródło energii, zbiorniki na wodę oraz zapasy żywności.

Budowa tajemniczego bunkra Zuckerberga nie jest tania. Według szacunków, cała inwestycja ma wynieść aż 270 milionów dolarów, z czego 100 milionów dolarów przeznaczone jest na sam schron. To ogromna suma, ale dla jednego z najbogatszych ludzi świata nie jest to problem. Mark Zuckerberg posiada majątek szacowany na 121 miliardów dolarów i zajmuje siódme miejsce na liście najbogatszych ludzi na świecie.

Mark Zuckerberg buduje bunkier na wypadek apokalipsy ciekawostki schron przeciwatomowy, Mark Zuckerberg, hawaje, bunkier  Mark Zuckerberg wzbudził duże zainteresowanie mediów swoim ambitnym projektem - budową tajemniczego bunkra na swojej posiadłości na Hawajach. miasto

Ambitne plany Marka Zuckerberga budzą wiele kontrowersji i obaw wśród mieszkańców wyspy Kauai. Obawiają się oni, że budowa tego podziemnego kompleksu spowoduje zniszczenie naturalnego piękna wyspy. Przed zakupem ziemi przez Zuckerberga, okolica była cicha i spokojna. Teraz, jak mówią mieszkańcy na łamach “Honolulu Star-Advertiser”, wyspa przypomina centrum miasta, po którym jeździ ciężki sprzęt budowlany.

Co skłoniło Marka Zuckerberga do podjęcia tak ambitnego przedsięwzięcia?

Jedną z teorii jest przeniesienie przez niego swojej działalności biznesowej na Hawaje. Eksperci z branży technologicznej spekulują, że Zuckerberg planuje stworzyć na Hawajach imperium Meta, gdzie będzie rozwijał swoje technologie. Możliwe, że Zuckerberg przeniesie się tam na stałe i korzystając z technologii wirtualnej rzeczywistości i avatarów Meta, będzie podróżował po różnych częściach świata.

Niektórzy ludzie są zdania, że Zuckerberg ma większe plany niż tylko stworzenie podziemnego bunkra. Jego ambicje sięgają dalej i są związane z rozwojem technologii, które mogą pozwolić na osiągnięcie nieśmiertelności i życie w wiecznym szczęściu. Jednak to tylko spekulacje, a prawdziwe intencje Marka Zuckerberga pozostają tajemnicą.

Podsumowanie

Budowa tajemniczego bunkra Marka Zuckerberga na Hawajach budzi wiele emocji i kontrowersji. Jego ambitne plany rozbudowy posiadłości, w tym budowa podziemnego miasteczka, wzbudzają wiele pytań. Mieszkańcy wyspy Kauai obawiają się, że to przedsięwzięcie zniszczy naturalne piękno ich wyspy. Jednak prawdziwe motywacje i cele Marka Zuckerberga pozostają tajemnicą. Czy jest to tylko kwestia prywatnych preferencji czy może wizja przyszłości, która przekracza nasze pojęcie? Tego możemy się tylko domyślać.

Źródło:

Średnia ocena 4.8 / 5. Gł: 167

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top