OneTech14.02.2021
Mark Zuckerberg zamierza „skrzywdzić” Apple

Założyciel Facebooka Mark Zuckerberg powiedział podczas wewnętrznego spotkania, że ​​firma musi „skrzywdzić” Apple z powodu nieustannej krytyki prywatności sieci społecznościowej.

Napięcia między producentem iPhone’a a największą na świecie siecią społecznościową rosną od 2018 roku. Pod koniec 2020 roku sieć społecznościowa celowo dołączyła do Epic Games, aby wesprzeć w bitwie z Apple. Ostatecznie Facebook postanowił pozostać na uboczu, ale zgodził się dostarczyć Epicowi dokumenty i pomoc w razie potrzeby.

Ponadto firma Zuckerberga przygotowuje obecnie własny pozew przeciwko Apple. Przedstawiciele Facebooka twierdzą, że wybór Apple między spersonalizowanymi usługami a prywatnością to „fałszywy kompromis”. Konflikt między Facebookiem a Apple sprawił, że konsultanci obu firm, w tym kancelarie prawne i lobbystów, coraz bardziej martwią się, że nie będą w stanie pracować dla obu jednocześnie.

Nie jest jeszcze jasne, dokąd doprowadzi ta konfrontacja, ale Facebook narusza wiele punktów prywatności użytkowników, dlatego w styczniu 2021 roku wiele osób postanowiło przejść z WhatsApp na Signal i Telegram.

Źródło:
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Zapraszamy na naszego Twittera.
@onetechpl