iphone14pro 3

Masz zepsuty przedni aparat lub Face ID w iPhone 14 Pro? Teraz Apple może je naprawić

Apple poinformowało, że wprowadza możliwość naprawy aparatu lub Face ID w iPhone 14 Pro i 14 Pro Max bez konieczności wymiany całego urządzenia.

Jest to dobra wiadomość dla wszystkich posiadaczy tych modeli, którzy borykają się z problemami z tymi komponentami.

Wcześniej, gdy Face ID lub przedni aparat w iPhone 14 Pro nie działały, całe urządzenie musiało być wymienione, ponieważ Apple nie miało możliwości naprawy modułu TrueDepth. Zmiana, która została wprowadzona, polega na tym, że teraz moduł kamery TrueDepth to pojedyncza bryła, na której umieszczono wszystkie podzespoły do obsługi Face ID oraz przednią kamerę. Dzięki temu, w przypadku awarii, sklepy Apple Store lub oficjalne centra napraw mogą dokonać naprawy jednostkowej, a nie wymiany całego urządzenia.

Masz zepsuty przedni aparat lub Face ID w iPhone 14 Pro? Teraz Apple je naprawi

Masz zepsuty przedni aparat lub Face ID w iPhone 14 Pro? Teraz Apple może je naprawić ciekawostki iPhone 14 Pro  Apple poinformowało, że wprowadza możliwość naprawy aparatu lub Face ID w iPhone 14 Pro i 14 Pro Max bez konieczności wymiany całego urządzenia. iPhone14Pro 2 1

Warto dodać, że nie jest to pierwsza zmiana, którą wprowadziło Apple w kierunku naprawy i trwałości urządzeń. W zeszłym roku, Apple zaczęło przeprowadzać naprawy jednostkowe modułu TrueDepth od iPhone’a XS do najnowszych modeli. Ta zmiana pozwoliła użytkownikom na naprawę aparatu lub Face ID, co było niemożliwe wcześniej.

Jest to szczególnie ważne, ponieważ pozwala na przedłużenie żywotności urządzenia i zmniejszenie ilości odpadów elektronicznych. Wcześniej, gdy urządzenie nie działało, konsumenci musieli wymienić całe urządzenie, co prowadziło do generowania większej ilości odpadów. Teraz, możliwość naprawy jednostkowej Face ID i aparatu w iPhone 14 Pro zmniejsza wpływ na środowisko naturalne.

Niestety wymiana dotyczy tylko modeli Pro. W przypadku iPhone 14 i iPhone 14 Plus opcja ta nadal nie jest możliwa. Oczywiście, gdy tylko program zostanie rozszerzony damy Wam znać.

W skrócie: Zmiana wprowadzona przez Apple pozwala na naprawę aparatu lub Face ID w iPhone 14 Pro bez konieczności wymiany całego urządzenia. Jest to krok w dobrym kierunku, ponieważ wprowadza większą trwałość urządzeń i zmniejsza ilość odpadów. Mamy nadzieję, że ta zmiana będzie kontynuowana w przyszłości i że inne firmy będą również dążyć do wprowadzenia podobnych rozwiązań w celu ochrony środowiska naturalnego.

Czytaj także:

Możesz być zainteresowany

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top