Krzysiek Borek27.11.2019
MediaTek w końcu wyda wydajny układ scalony

MediaTek zaprezentował dzisiaj nowy układ scalony dla urządzeń mobilnych. Dimensity 1000 powstał w 7nm procesie litograficznym i wspiera 5G. Jednym z pierwszych producentów, którzy go wykorzystają ma być Blackview.

Układ scalony składa się z procesora Cortex – A77 i układy graficznego Mali – G77. Takie połączenie daje całkiem interesujące wyniki w testach syntetycznych, ponieważ nowy układ jest w nich wydajniejszy od Snapdragona 855+ i Apple A13 Bionic.

Dimensity 1000 został przetestowany w AnTuTu i uzyskał bardzo imponujący wynik wynoszący 511, 363 punkty. Teoretycznie widać, że MediaTek ma mocny układ, ale testy syntetyczne nie oddają codziennego użytkowania urządzenia.

Wygląda na to, że tym razem układ scalony MediaTeka może stanąć do równej walki z konkurencją. Problem w tym, że obecne układy scalone konkurencji niedługo zyskają swoich następców, a pierwszy będzie Snapdragon.

Na ten moment nie wiemy kiedy pojawią się pierwsze smartfony z tym układem, ale powinniście ich wyglądać na początku przyszłego roku. Blackview będzie jednym z pierwszych producentów pancernych smartfonów, który zastosuje nowy układ.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS