MediaTek w końcu wyda wydajny układ scalony ciekawostki układ scalony, mediatek, Dimensity 1000, 5G  MediaTek zaprezentował dzisiaj nowy układ scalony dla urządzeń mobilnych. Dimensity 1000 powstał w 7nm procesie litograficznym i wspiera 5G. Jednym z pierwszych producentów, którzy go wykorzystają ma być Blackview. Mediatek

MediaTek w końcu wyda wydajny układ scalony

MediaTek zaprezentował dzisiaj nowy układ scalony dla urządzeń mobilnych. Dimensity 1000 powstał w 7nm procesie litograficznym i wspiera 5G. Jednym z pierwszych producentów, którzy go wykorzystają ma być Blackview.

Układ scalony składa się z procesora Cortex – A77 i układy graficznego Mali – G77. Takie połączenie daje całkiem interesujące wyniki w testach syntetycznych, ponieważ nowy układ jest w nich wydajniejszy od Snapdragona 855+ i Apple A13 Bionic.

MediaTek w końcu wyda wydajny układ scalony ciekawostki układ scalony, mediatek, Dimensity 1000, 5G  MediaTek zaprezentował dzisiaj nowy układ scalony dla urządzeń mobilnych. Dimensity 1000 powstał w 7nm procesie litograficznym i wspiera 5G. Jednym z pierwszych producentów, którzy go wykorzystają ma być Blackview. media1 560x350

Dimensity 1000 został przetestowany w AnTuTu i uzyskał bardzo imponujący wynik wynoszący 511, 363 punkty. Teoretycznie widać, że MediaTek ma mocny układ, ale testy syntetyczne nie oddają codziennego użytkowania urządzenia.

Wygląda na to, że tym razem układ scalony MediaTeka może stanąć do równej walki z konkurencją. Problem w tym, że obecne układy scalone konkurencji niedługo zyskają swoich następców, a pierwszy będzie Snapdragon.

Na ten moment nie wiemy kiedy pojawią się pierwsze smartfony z tym układem, ale powinniście ich wyglądać na początku przyszłego roku. Blackview będzie jednym z pierwszych producentów pancernych smartfonów, który zastosuje nowy układ.

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry