Krzysiek Borek28.12.2017
Meridian – Jailbreak iOS 10.3.3 dla urządzeń 64-bit

h3lix rozpoczął pojawianie się kolejnych Jailbreaków dla urządzeń mobilnych. Później pojawiły się kolejne, a nadchodzi nowy.

Tym razem będziemy w stanie odblokować iOS 10.3.3 na urządzeniach mobilnych Apple z 64-bitowymi układami scalonymi.

Meridian to owoc ciężkiej pracy programisty o pseudonimie iBSparkes na Twitterze. Udało mu się obejść zabezpieczenie AMFI i uruchomić SSH. To były ostatnie problemy, z którymi przez dłuższy czas borykał się autor narzędzia.

Niedługo Meridian powinien pojawić się w wersji alfa dla większości urządzeń mobilnych Apple z 64-bitowym układem scalonym i iOS 10.3.3. Na razie jedynie zaufani użytkownicy wezmą udział w testach programu, a wersja beta powinna być dostępna dla większości. Wtedy pojawią się nowe funkcje takie, jak zapis i odczyt w jądrze systemu i pozwolenia dla SSH.

Wersja testowa narzędzia Meridian będzie milsza dla oka w porównaniu do większości obecnych aplikacji i będzie wyświetlać poszczególne etapy odblokowywania oprogramowania.

Chylę czoła przed szesnastolatkiem, który tego dokonał. Jestem pod wrażeniem, że tak młody chłopak był w stanie wykonać aplikację mobilną zdolną odblokować zabezpieczenia iOS w wersji 10.3.3.

Źródło: redmondpie.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek