Meta może zamknąć Facebooka i Instagrama w Europie ciekawostki Meta może zamknąć Facebooka, instagram zamkniety w europie, facebook zamniety w europie, europa  W raporcie przekazanym inwestorom Meta przedstawiła scenariusz, w którym musiałaby zamknąć Facebook i Instagram w Europie. Faacebook 1300x700

Meta może zamknąć Facebooka i Instagrama w Europie

W raporcie przekazanym inwestorom Meta przedstawiła scenariusz, w którym musiałaby zamknąć Facebook i Instagram w Europie.

Meta obecnie przetwarza i przechowuje dane użytkowników w USA i Europie. Firma twierdzi, że obsługa danych na różnych kontynentach ma kluczowe znaczenie dla jej działalności. Jednak nowe przepisy europejskie wymagają, aby dane użytkowników były przechowywane i przetwarzane wyłącznie na serwerach europejskich.

Meta może zamknąć Facebooka i Instagrama w Europie ciekawostki Meta może zamknąć Facebooka, instagram zamkniety w europie, facebook zamniety w europie, europa  W raporcie przekazanym inwestorom Meta przedstawiła scenariusz, w którym musiałaby zamknąć Facebook i Instagram w Europie. Facebook

W tej chwili Meta nie przestrzega nowych przepisów, co teoretycznie może doprowadzić do zamknięcia Facebooka i Instagrama w Europie.

Jeśli nowy transatlantycki system transmisji danych nie zostanie przyjęty i nie będziemy mogli nadal polegać na SCC lub innych alternatywnych środkach transportu danych z Europy do Stanów Zjednoczonych, możemy nie być w stanie zaoferować niektórych z naszych najważniejszych produktów i usług, w tym Facebooka i Instagram., w Europie.

Jednocześnie Meta zauważa, że ​​nowe przepisy dotkną wiele firm i nie tylko ona ucierpi. I choć sama firma mówi o takim scenariuszu, to bardzo trudno sobie wyobrazić, że zostanie on zrealizowany, biorąc pod uwagę popularność i znaczenie Facebooka i Instagrama dla współczesnego świata.

A co Wy o tym myślicie? Koniecznie dajcie znam znać w komentarzach.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top