Microsoft opowiada o najnowszym Xbox: będzie cztery razy silniejszy od One X polecane, ciekawostki Xbox 2020, Wideo, Project Scarlett, nowy Xbox, Microsoft  W przeddzień wystawy gier E3, oficjalnie rozpoczynającej się 11 czerwca w Los Angeles, Microsoft zorganizował specjalne wydarzenie, aby opowiedzieć o konsoli nowej generacji, która zastąpi One X. XboX

Microsoft opowiada o najnowszym Xbox: będzie cztery razy silniejszy od One X

W przeddzień wystawy gier E3, oficjalnie rozpoczynającej się 11 czerwca w Los Angeles, Microsoft zorganizował specjalne wydarzenie, aby opowiedzieć o konsoli nowej generacji, która zastąpi One X.

Tytuł roboczy nowej konsoli to Project Scarlett.

Nowość zostanie wydana w 2020 roku. Urządzenie zostanie wyposażone w specjalnie opracowany procesor oparty na procesorze graficznym AMD Zen 2, Radeon RDNA i pamięci RAM GDDR6.

Producent twierdzi, że Project Scarlett będzie czterokrotnie silniejszy niż One X, który Microsoft pozycjonuje jako ?najpotężniejszą konsolę do gier na świecie?. Ponadto Microsoft w nowej konsoli używa SSD jako ?wirtualnej pamięci RAM?. Powinno to zwiększyć wydajność o 40 razy – w porównaniu z obecną generacją konsoli Xbox. Projekt Scarlett będzie wspierał gry w rozdzielczości 8K oraz częstotliwości odświeżania do 120 klatek na sekundę.

Konsola zapewne zostanie zaprezentowana na żywo podczas CES w 2020 roku.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry