OneTech13.12.2019
Microsoft zaprezentował nową konsolę Xbox Series X

Microsoft zaprezentował dziś nową konsolę Xbox, która oficjalne została nazwana – Xbox Series X. Urządzenie, opracowane pod kryptonimem Projekt Scarlett, przypomina zwykłą jednostkę systemu komputerowego.

Szef działu Xbox Phil Spencer napisał na blogu firmy, że konstrukcja Serii X pozwoliła zwiększyć wydajność konsoli czterokrotnie w porównaniu z Xbox One X.

Według Gamespot konsola z serii X ma mniej więcej tę samą szerokość co Xbox One, ale jest trzy razy wyższa. Konsola ma napęd optyczny do odczytu płyt, a logo Xbox to przycisk zasilania.

Wraz z przyszłą konsolą Microsoft wprowadził także nowy kontroler bezprzewodowy Xbox, który otrzymał przycisk Udostępnij, jak w DualShock 4 pozwalający robić zrzuty ekranu i nagrywać filmy. Ponadto producent ulepszył poprzeczkę D-pad. Teraz wygląda jak pad D kontrolera Xbox Elite Series 2. Nowy kontroler jest kompatybilny z Windows 10 i Xbox One.

Pierwszymi ekskluzywnymi nowej konsoli będą gry Senua Saga: Hellblade II i Halo Infinite. Xbox Seria X ma trafić do sprzedaży w przyszłym roku.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Zapraszamy na naszego Twittera.
@onetechpl