Krzysiek Borek11.06.2018
Microwear X2 Plus trafia do sprzedaży

Od dłuższego czasu używam Lenovo Moto 360 Sport z iPhone’em 7 i na razie nie mam powodów do narzekań. Zdaje sobie sprawę z braków w porównaniu do Apple Watch, ale to nie jedynie inteligentne zegarki na rynku.

Jednym z wielu Chińskich wynalazków jest Microwear X2 Plus.

X2 Plus ma okrągły wyświetlacz OLED o przekątnej 0,96 – cala i waży zaledwie 40g. Bateria o pojemności 400 mAh powinna wystarczyć na trzy miesiące użytkowania lub więcej. Koperta jest zbudowana z tworzywa sztucznego, ale powinno być wytrzymałe, aby sprostać codziennemu użytkowaniu.

Na pierwszy rzut oka widać, że pasek jest niewymienny, choć mogę się mylić. Zegarek jest dostępny w trzech wariantach kolorystycznych, są to czerwony, zielony i niebieski. Dzięki temu przyszły właściciel może wybrać jeden z nich podczas zakupu.

Microwear X2 Plus nie ma problemów z wyświetlaniem powiadomień, choć obsługuje znikomą ilość aplikacji. Na jego niewielkim ekranie odczytamy powiadomienia o połączeniach przychodzących, wiadomościach, WeChat i QQ. To nie wiele w porównaniu do wearOS, ale lepsze to niż nic.

Sprzęt do komunikacji ze smartfonem wykorzystuje Bluetooth 4.0, więc teoretycznie nie powinno być problemów z połączeniem między obydwoma urządzeniami, choć to będę mógł sprawdzić dopiero podczas testów.

Microwear nie zapomniało o najważniejszych funkcjach, więc X2 Plus poradzi sobie z mierzeniem tętna, przypominaniem o byciu aktywnym, zliczaniu kroków, monitorowaniu snu i wielu innych.

X2 Plus kosztuje niecałe 30$ i możecie kupić go tutaj.

Źródło: Informacja prasowa
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek