Krzysiek Borek05.05.2018
Mikrofon szwankuje w waszym iPhone 7? Apple może wymienić waszego smartfona na nowy

iOS 11 to zdecydowanie najgorsze wydanie oprogramowania dla urządzeń mobilnych Apple i każda jego edycja pokazuje nowe błędy.

Jednym z nich jest trwałe uszkodzenie mikrofonu po aktualizacji iPhone’a 7 i 7 Plus do iOS 11.3. Na szczęście Apple zdaje sobie sprawę z zaistniałego problemu i ma na niego rozwiązanie.

Amerykanie są w stanie wymienić iPhone’a 7 lub 7 Plus na nowy egzemplarz, jeżeli problem dotyczy waszego. Program wymiany dotyczy modeli objętych gwarancją i tych bez. Jednak w przypadku drugiego scenariusza wymiana może być ostatecznością, ponieważ pracownicy Apple mogą podjąć się wymiany mikrofonu.

Poza problemem z mikrofonem pojawia się też parę innych. W paru przypadkach przycisk od głośnika podczas rozmów przychodzących i wychodzących może być szary, co uniemożliwi zmianę źródła dźwięku. Poza tym często pojawia się problem z brakiem dźwięku podczas odtwarzania muzyki lub notatek głosowych.

Dokumenty wydane serwisom pokazują jak poradzić sobie z zaistniałymi problemami, a główną receptą na poprawę jest odłączenie wszelkich bezprzewodowych słuchawek lub głośników. W dokumentach zawarto również wzmiankę o wymianie urządzenia na nowe lub jego naprawie, jeżeli nie jest objęte gwarancją. Akurat to leży w gestii serwisu, więc albo wymienią iPhone’a 7 lub 7 Plus na nowy egzemplarz lub po prostu naprawią wasz obecny.

W tym momencie problem nie dotyczy zbyt wielu egzemplarzy, ale jeżeli macie te problemy warto odwiedzić pobliski serwis.

Źródło: 9to5mac.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek