Miliony apek na iOS zagrożone polecane, ciekawostki luka, iOS, CocoaPods, bezpieczenstwo  Twórcy oprogramowania często polegają na kodzie napisanym przez inne firmy lub programistów, aby przyspieszyć rozwój swoich produktów.  haker

Miliony apek na iOS zagrożone

Twórcy oprogramowania często polegają na kodzie napisanym przez inne firmy lub programistów, aby przyspieszyć rozwój swoich produktów.

Aby ułatwić zarządzanie kodem z innych źródeł, zwanych zależnościami, programiści używają narzędzia zwanego menedżerem zależności. To samo dotyczy programowania na platformy Apple, a najpopularniejszym menedżerem zależności dla aplikacji na iOS jest CocoaPods.

W ubiegły poniedziałek autorzy projektu wydali oświadczenie wyjaśniające, że odkryto problem bezpieczeństwa. Problem wynika z faktu, że złośliwy pakiet opublikowany w repozytorium CocoaPods mógł wykonać dowolny kod na zarządzających nim serwerach. Ten pakiet może zostać użyty do zastąpienia istniejących złośliwymi wersjami kodu, a te mogą trafić do aplikacj iOS i Mac używanych przez miliony ludzi na całym świecie.

Miliony apek na iOS zagrożone polecane, ciekawostki luka, iOS, CocoaPods, bezpieczenstwo  Twórcy oprogramowania często polegają na kodzie napisanym przez inne firmy lub programistów, aby przyspieszyć rozwój swoich produktów.  Signal

Przykładem popularnej aplikacji korzystającej z CocoaPods jest Signal, aplikacja do przesyłania wiadomości skupiona na prywatności. Starannie zaplanowany atak na jedną z zależności używanych przez Signal może potencjalnie ujawnić dane użytkownika. Jest to mało prawdopodobny scenariusz, ponieważ zależności używane przez Signal są sprawdzane przez zespół programistów aplikacji, zapewniając, że żadna z nich nie zawiera złośliwego kodu ani problemów z bezpieczeństwem. Jednak nie wszyscy programiści stosują tę praktykę podczas pracy z zależnościami.

Nie ma dowodów na to, że luka została wykorzystana. Jedynymi deweloperami, których dotyczy ta poprawka, będą ci, którzy publikują swoje pakiety na CocoaPods.

Źródło:
Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry