OneTech21.09.2020
Min-Chi Kuo: Apple przyspieszy wdrażanie wyświetlaczy mini-LED

Analityk TFI-Securities Ming-Chi Kuo powiedział, że zaostrzona konkurencja między dostawcami chipów do wyświetlaczy mini-LED firmy Apple przyspieszy przyjęcie najnowocześniejszej technologii w iPadach i MacBookach.

Kuo zauważa, że ​​Epistar pierwotnie miał być wyłącznym dostawcą chipów mini-LED do produktów Apple w 2021 r., ale Sanan Optoelectronics wykazał lepszy niż oczekiwano rozwój technologii i w przyszłym roku również rozpocznie wysyłkę komponentów do iPada i MacBooka.

Według analityka konkurencja między dostawcami obniży koszt wyświetlaczy mini-LED dla Apple z 75-85 USD do około 45 USD. W rezultacie Kuo spodziewa się, że technologia mini LED pojawi się w około 30–40% iPadów i 20–30% MacBooków wypuszczonych na rynek w 2021 roku w porównaniu z wcześniejszymi informacjami, które mówiły o 10–20% dostaw obu typów produktów.

Ponadto Apple nadal poszukuje nowych dostawców, aby zmniejszyć ryzyko i koszty dostaw.

Według plotek firma planuje wypuścić do końca 2021 roku 6 typów urządzeń z mini-wyświetlaczami LED. Będą to 12,9-calowy iPad Pro, 27-calowy iMac Pro, 14,1-calowy MacBook Pro, 16-calowy MacBook Pro, 10,2-calowy iPad i 7,9-calowy iPad mini.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Zapraszamy na naszego Twittera.
@onetechpl