OneTech20.03.2020
Ministerstwo Cyfryzacji udostępniło specjalną aplikację na iOS i Android dla osób objętych domową kwarantanną

W App Store i Google Play pojawiła się nowa aplikacja Kwarantanna Domowa udostępniona przez Ministerstwo Cyfryzacji. Jest ona skierowana do wszystkich osób objętych 14 dniową domową kwarantanną.

Celem aplikacji jest szybsza komunikacja i lepsza opieka dla osób objętych kwarantanną. Aplikacja jest elementem prewencyjnym w walce z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-Cov-2 (koronawirus) i wywołanej przez niego choroby COVID-19.

Aplikacja Kwarantanna domowa umożliwia potwierdzenie miejsca, w którym przebywamy, a także bezpośrednie zgłoszenie zagrożenia.

Wyobraźmy sobie taką sytuację: wracamy z zagranicy i wjeżdżamy do Polski. Od razu, zgodnie z obowiązującymi obecnie przepisami, zostajemy objęci obowiązkową 14-dniową kwarantanną domową. W praktyce wygląda to tak, że na granicy wypełniamy tzw. kartę lokalizacyjną, w której wpisujemy swoje dane, w tym m.in. adres (pod którym przejdziemy kwarantannę) oraz nasz numer telefonu.

Najważniejsze, aby w trakcie kwarantanny stale przebywać we wskazanym miejscu. To kwestia nie tylko odpowiedzialności, ale i solidarności. Wszystkim nam powinno zależeć na swoim i naszych bliskich zdrowiu – wyjaśnia resort cyfryzacji

Aplikacja dostępna jest za darmo zarówno na iOS jak i na Androida. Linki znajdziecie poniżej.

‎Home Quarantine
‎Home Quarantine
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Zapraszamy na naszego Twittera.
@onetechpl