OneTech15.06.2018
Mocna i tania ładowarka Green Cell 5 USB Quick Charge 3.0

Kilka tygodni temu dzięki uprzejmości Green Cell otrzymałem do testów ładowarkę, która potrafi naładować pięć urządzeń jednocześnie. Dziś chciałbym Wam napisać kilka zdań na jej temat.

Na pewno jesteście w posiadaniu wielu urządzeń, które wymagają ładowania, a co za tym idzie potrzebne są specjalne ładowarki, kable, dodatkowe gniazdka prądowe itd. A może by tak rozważyć zakup ładowarki, która zajmie tylko jedno gniazdko, a naładuje jednocześnie pięć urządzeń?

Poznajcie Green Cell 5 USB Quick Charge 3.0.

Wygląd ładowarki jak widzicie poniżej jest minimalistyczny.

Ładny, mi się podoba. Samo urządzenie jest stosunkowo małe.

Przód ładowarki to gniazda USB, których jest łącznie pięć. Cztery tradycyjnie i jedno z opcją szybkiego ładowania.

Tył to gniazdo na kabel zasilający, który oczywiście jest w komplecie. Dzięki temu, że kabel zasilający jest nieco dłuższy można bez problemu położyć ładowarkę na podłodze, czy innym miejscu. Jest to zdecydowany plus ładowarki. Inne podobne urządzenia tego typu należy przeważnie wpiąć bezpośrednio do gniazdka, więc zajmują one zdecydowanie więcej miejsca.

Oprócz kabla w zestawie znajdziemy oczywiście także polską instrukcję obsługi.

Ładowarka jak wspomniałem na wstępie pozwala ładować 5 urządzeń jednocześnie. Ja używam ładowarki do ładowania Apple Watch, a także moich starszych iPhone’ów, które nie mają opcji bezprzewodowego ładowania. Łącznie takich urządzeń mam aż cztery.

Jeśli chodzi o samo ładowanie to urządzenie ma oczywiście wbudowany chip, który automatycznie wykrywa podłączone urządzenie i ładuje je maksymalnym, odpowiednim dla niego prądem.

Super sprawą jest Qualcomm Quick Charge 3.0, czyli opcja szybkiego ładowania dzięki której ekspresowo naładujemy urządzenia kompatybilne z tą technologią.

Podczas tych kilku tygodni testów nic złego się z ładowarką nie stało, a wręcz przeciwnie. Pozwoliła mi ona zaoszczędzić sporo miejsca. Zamieniłem cztery ładowarki na jedną!

Jeśli chodzi o samą firmę Green Cell, to jest to już kolejny ich produkt z którego jestem bardzo zadowolony. Cena urządzenia to 94,50 zł, więc nie aż tak dużo. Uważam, że za około 100 zł nic lepszego nie znajdziecie.

Dziękujemy światbaterii.pl za udostępnienie sprzętu do testów. Więcej na temat ładowarki dowiecie się – tutaj. Gorąco polecam.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Blog technologiczny OneTech.pl
@onetechpl