Krzysiek Borek15.11.2017
Modemy LTE Intela i Qualcomm porównane w iPhone X

W sieci możemy przeczytać o wielu problemach trapiących iPhone’a X. Niektóre z nich to dzieło przypadku, a inne nie ulegają poprawie, czego dowodem może być porównanie modemów LTE umieszczonych w iPhone’ie X dla poszczególnych operatorów.

Apple od czasu do czasu korzysta z wielu dostawców poszczególnych elementów wchodzących w skład ich produktów. Jednym z nich bez wątpienia jest modem LTE, który przez większość czasu dostarczał Qualcomm. Tym razem producent iPhone’a postawił również na Intel. Firma Speedsmart postanowiła wykonać szczegółowe testy prędkości pobierania i wysyłania plików przez LTE.

Z przeprowadzonych testów wynika, że modem Intela jest daleko w tyle w porównaniu z Qualcommem, ale w niektórych przypadkach radzi sobie lepiej. Podczas testów użyto uśrednionych wyników prędkości pobierania i wysyłania, nie zapomniano również o czasie oczekiwania (latency).

Różnice w prędkościach wynoszą 10% w przypadku AT&T i 15%, jeżeli mówimy o T – Mobile. Obydwa wyniki pokazują, że modem LTE Intela radzi sobie lepiej od Qualcomma.

Jeżeli zależy wam na wysokich prędkościach pobierania i wysyłania danych i jesteście w AT&T lub T – Mobile, nie musicie się modlić o iPhone’a X z modemem Qualcomm. element składowy każdego iPhone’a X od Intela jest zdecydowanie lepszy w tej kwestii.

Jestem ciekaw co na to Apple, ale nie wydaje mi się, żeby zabrało oficjalne stanowisko w tym temacie. Szczególnie teraz, gdy “walczą” z jednym z dostawców. W przyszłym roku prawdopodobnie postawią na jednego dostawcę modemów LTE, choć wyniki przeprowadzonego testu nie muszą mieć na to wpływu.

Źródło: redmondpie.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek