Krzysiek Borek24.03.2018
Moto 360 Sport z aktualizacją do WearOS 2.10.1

Google wydało wczoraj aktualizację dla aplikacji Android Wear zmieniając ją w wearOS. Doszło parę nowości, ale po naładowaniu baterii Moto 360 Sport zauważyłem, że czeka na mnie aktualizacja oprogramowania.

Okazało się, że to aktualizacja do wearOS 2.10.1, której się nie spodziewałem. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta, żaden z wariantów Moto 360 drugiej generacji nie widniał na oficjalnej liście zegarków, które otrzymają aktualizację do nowego systemu operacyjnego. Właśnie dlatego nie nastawiałem się na aktualizację.

Aktualizacja zajmowała tylko 4,73MB i nie wnosi wielu nowości w przeciwieństwie do dedykowanej aplikacji. Jedyną zmianą jest w tym momencie nazwa systemu operacyjnego, bo animacja uruchamiania się na razie nie zmieniła, choć powinna. Może nastąpi to po kolejnej aktualizacji, pod warunkiem, że Moto 360 Sport ją rzeczywiście otrzyma.

WearOS 2.10.1 w przypadku Moto 360 Sport bazuje na Androidzie 7.1.1, ale może kolejne aktualizacje wprowadzą Oreo. Jeżeli tak będzie, poinformujemy was o nowościach w oprogramowaniu, bo Google szykuje wiele nowości z myślą o użytkownikach urządzeń mobilnych Apple. Pierwszą poważniejszą zmianą jest zarządzanie powiadomieniami, które do wczoraj jeszcze nie istniało.

Źródło: Opracowanie własne
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek