Krzysiek Borek18.08.2019
Motorola One Action oficjalnie wprowadzona do sprzedaży

Motorola One Action była bohaterem wielu przecieków przed swoją premierą i to jeden z najlepszych modeli po G7 w portfolio Amerykańskiego producenta.

Sprzęt będzie dostępny w dwóch wariantach kolorystycznych, a cena w Polsce wynosi zaledwie 1099 zł.

One Action ma pierwszą na świecie kamerę z szerokokątnym obiektywem, która nagrywa wideo w rozdzielczości 4K. Pole widzenia obiektywu wynosi aż 117 stopni. Dość niecodzienną możliwością aparatu jest nagrywanie poziomych materiałów wideo trzymając smartfona w pionie. Wszystko dzięki połączeniu aparatu z odpowiednim ku temu oprogramowaniu.

Nie zapomniano również o stabilizacji obrazu i zdecydowano się na zastosowanie technologii Quad Pixel. Główny aparat ma 12MPix, a stabilizacja jest oparta o detekcję fazy, ponadto jest tu również 5MPix jednostka do rejestrowania głębi.

Motorola zdecydowała się na zastosowanie ekranu CinemaVision o przekątnej 6,3 – cala. Ekran ma rozdzielczość Full HD+ i dziurę, w której umieszczono przedni aparat o rozdzielczości 12MPix. Z przodu zabrakło miejsca na czytnik linii papilarnych, więc umieszczono go z tyłu pod logiem producenta.

W kwestii oprogramowania będziemy mieli do czynienia z czystym Androidem Pie (9.0) zważywszy na to, że Motka należy do urządzeń z programu Android One. Producent obiecuje aktualizację do Androida R i Q w momencie ich dostępności. Poza tym przez 3 lata użytkownicy tego modelu będą dostawać poprawki zabezpieczeń.

Bateria nie należy do najskromniejszych, ponieważ ma aż 3500 mAh pojemności, co spokojnie zapewni dzień użytkowania. W zestawie jest również 10W ładowarka wspierająca szybkie ładowanie.

Sercem Motoroli One Action jest Exynos 9609, który jest odpowiednikiem Snapdragona 660. Jednostka Samsunga jest wspierana przez 4GB RAM-u, a na dane zarezerwowano 128GB pamięci wewnętrznej z możliwością jej rozbudowy.

One Action ma również najpotrzebniejsze podstawy takie jak Bluetooth 5.0, wsparcie dla 4G LTE, dual SIM, gniazdo słuchawkowe i port USB C.

Motorola One Action będzie najpierw dostępna w Europie i Ameryce Łacińskiej. Producent na razie nie potwierdził wydania urządzenia w Stanach Zjednoczonych.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS