appletv

Multiview – przyszłość transmisji sportowych w Apple TV

Apple od kilku lat udostępnia funkcję Picture-in-Picture na swoich urządzeniach, pozwalającą na wyświetlanie pojedynczego wideo w ruchomym oknie podczas przeglądania reszty systemu.

Teraz jednak, wydaje się, że firma ta pracuje nad ulepszeniem tej funkcji, zwłaszcza w przypadku transmisji sportowych na żywo w aplikacji Apple TV.

Informacje o nowej funkcji “Multiview” dla aplikacji Apple TV zostały odkryte przez Steve’a Mosera w kodzie beta wersji iOS 16.5. Nowe rozwiązanie pozwoli na wyświetlanie aż czterech jednoczesnych strumieni, co umożliwi przeglądanie różnych meczów jednocześnie.

Wszystko wskazuje na to, że Apple aktywnie rozmawia z dostawcami transmisji sportowych, w tym z MLS Season Pass i MLB Friday Night Baseball, by umożliwić użytkownikom oglądanie sportowych wydarzeń na swoich urządzeniach. Choć funkcja Quad-box PIP jest już dostępna w niektórych aplikacjach, takich jak ESPN i FuboTV na tvOS, Apple zdaje się pragnąć stworzyć własne, bardziej dopasowane do potrzeb użytkowników rozwiązanie.

Multiview – nowość w Apple TV

Multiview - przyszłość transmisji sportowych w Apple TV ciekawostki tryb Multiview w apple tv, Multiview, co to jest Multiview w apple tv, apple tv Multiview, Apple TV  Apple od kilku lat udostępnia funkcję Picture-in-Picture na swoich urządzeniach, pozwalającą na wyświetlanie pojedynczego wideo w ruchomym oknie podczas przeglądania reszty systemu. AppleTV1

Znaleziony kod sugeruje, że funkcja Multiview będzie skierowana przede wszystkim na transmisje sportowe w aplikacji Apple TV, a nie będzie ogólnosystemową funkcją odtwarzacza wideo. Użytkownicy będą mieli możliwość wyboru między pełnym ekranem a trybem Multiview, a nowe struny kodu wskazują na możliwość wyboru układu siatki, w której będą wyświetlane strumienie. W razie próby dodania piątej gry do siatki, użytkownik zostanie poinformowany o błędzie, co oznacza, że ​​funkcja obsługuje tylko do czterech jednoczesnych strumieni.

Należy jednak pamiętać, że Apple nie ogłosiło oficjalnie żadnych planów dotyczących tej funkcji, więc być może opcja ta nigdy nie zostanie wydana w tvOS 16. Prawdopodobnie ogłoszenie funkcji nastąpi na WWDC 2023, a nowy tryb pojawi się w cyklu aktualizacji oprogramowania iOS 17 i tvOS 17.

W skrócie: funkcja Multiview dla aplikacji Apple TV wydaje się być obecnie w fazie testów i ma potencjalnie zapewnić użytkownikom możliwość jednoczesnego przeglądania różnych transmisji sportowych. Wciąż jednak brakuje oficjalnych informacji na ten temat, a Apple może zdecydować, że nie będzie kontynuować prac nad tą funkcją. Gdy tylko będziemy wiedzieli coś więcej na ten temat damy Wam znać.

Źródło:

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top