swieta apple

Najlepsze świąteczne reklamy Apple

Od wielu lat Apple ma jedną uroczą tradycję, gdy zbliżają się święta. Pod koniec listopada zawsze wypuszcza nową reklamę świąteczną, która wzrusza wielu widzów do łez.

Dziś przyjrzymy się wszystkim reklamom, które Apple pokazało od 2010 roku. Chcielibyśmy również, abyś napisał nam w komentarzach, która z nich jest Twoją ulubioną.

2010

W tej krótkiej reklamie widzimy małego chłopca rozmawiającego przez FaceTime ze Świętym Mikołajem, który jest jego ojcem w przebraniu, wzmacniając złudzenie syna, że ​​Święty Mikołaj istnieje. Oprócz logo iPhone’a 4 możemy zobaczyć również link do operatora.

2011

W tej magicznej świątecznej reklamie widzimy Mikołaja rozmawiającego przez swojego iPhone’a 4s z Siri, szukającego najszybszej drogi dotarcia do dzieci. Pyta też o pogodę, a Siri informuje go na przykład, że otrzymał maila od pani Claus.

2012

Bohaterką tej świątecznej reklamy z 2012 jest dziewczynka, która gra na gitarze dla swojego dziadka. Ich rozmowa prowadzona jest za pomocą iPadów.

2013

Ta reklama jest o minutę dłuższa od poprzednich i naprawdę chwyta za serce. Bohaterem opowiadania jest chłopiec z iPhonem 5. Choć wokół niego panuje świąteczna atmosfera i rodzinny nastrój, wydaje się, że chłopiec nie jest zainteresowany czymś takim i woli wpatrywać się w swojego iPhone’a. Ale jest wręcz przeciwnie.

Podczas rozpakowywania prezentów, odtwarza w telewizorze film dla rodziny, pokazując materiał, który przez cały ten czas potajemnie nagrywał na swoim iPhone.

2014

W tej świątecznej reklamie 2014 roku bohaterką jest młoda kobieta z MacBookiem Air, która daje swojej babci w prezencie płytę, która ma jej przypominać o młodości.

2015

Reklama w 2015 roku znów kręci się wokół MacBooka. W porównaniu z poprzednikami jest znacznie bardziej skoncentrowany na muzyce. W reklamie możemy usłyszeć śpiewających Stevie Wondera i Andrę Day.

2016

W dwuminutowym klipie możemy zobaczyć, co wydaje się być odpowiednikiem potwora Frankensteina nagrywającego dźwięk gongu wiatrowego w iPhone 7. Następnie toruje sobie drogę do miasta na choinkę, gdzie jej obecność wywołuje niemałą konsternację. Jednak potwór podłącza do swojej szyi żarówki, uruchamia melodię z iPhone’a i zaczyna śpiewać.

Następnie dołączają się pozostali przechodnie. Przesłanie tej reklamy? Święta łączą.

2017

AirPods są gwiazdą tego świątecznego wideo. Kobieta słuchająca muzyki tańczy w dół ulicy, gdy wpada na mężczyznę. Następnie daje mu jedną ze swoich słuchawek i razem tańczą przez ulice. Ciekawostką jest na pewno fakt, że teledysk został nakręcony w Pradze.

2018

Czteroletni filmik jest pierwszą w historii animowaną reklamą świąteczną, którą wypuściło Apple. Wyróżnia się świetną obróbką, dobrą muzyką i wielkim futrzanym psem głównego aktora.

2019

W tej reklamie Apple głównymi bohaterkami są dwie niegrzeczne dziewczynki, które na pierwszy rzut oka uspokajają się dopiero, gdy dostaną w swoje ręce iPada. Dziewczyny w końcu wykorzystują iPada i Apple Pencil do stworzenia pięknego świątecznego wideo dla swojego dziadka.

2020

Reklama, która pokazuje, że małe rzeczy mają swój urok, jest wymierzona jakżeby inaczej, ale w HomePod mini, który stał się ogromnym hitem nie tylko w USA przed Bożym Narodzeniem 2020 roku.

2021

Apple nakręcił ubiegłoroczną reklamę świąteczną w całości używając tylko iPhone 13 Pro.

2022

Tegoroczna reklama pokazuje dwoje młodych ludzi tańczących wspólnie ulicą, zamieniając poszczególne przedmioty w lód i śnieg. Reklama jest bardzo ładnie nakręcona, ale niektórzy uważają ją za nie do końca świąteczną.

Posty mogą oceniać tylko zalogowani użytkownicy

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top