Krzysiek Borek19.12.2017
Najpierw Jailbreak tvOS 11/11.1, a potem iOS

Jonathan Levin chwilę po wydaniu exploita przez Iana Beera pracującego dla Google rozpoczął prace nad nową wersją LiberTV.

Jest to narzędzie umożliwiające Jailbreak tvOS i będzie ono kompatybilne z wersją 11 i 11.1.

Nie należy popadać w hurraoptymizm, ponieważ autor nie podał dokładnej daty wydania narzędzia automatyzującego Jailbreak tvOS. Jednak powinno to nastąpić w ciągu 24 lub maksymalnie 72 godzin.

LiberTV 1.1 będzie kompatybilne wyłącznie z Apple TV 5.x i 6x, co oznacza, że jedynie czwarta generacja przystawki i model 4K będą obsługiwane. W końcu tylko te modele używają tvOS, jako swojego systemu operacyjnego. Levin wspomniał, że wyda aplikację dopiero w momencie, gdy całkowicie wyłączy podpisywanie kodu.

LiberTV będzie kompatybilny wyłącznie z najnowszymi modelami Apple TV (4gen i 4K). Później pojawi się narzędzie dedykowane iOS, darujcie sobie charakterystyczne pytanie o datę wydania, ponieważ od razu was zablokuję.

Zdaje sobie sprawę, że autorzy narzędzi dedykują własny czas na ich wydanie i nie dostają za to ani grosza, właśnie dlatego większość użytkowników urządzeń mobilnych Apple wyczekujących Jailbreak powinna cierpliwie czekać. Każdemu trzeba dać trochę czasu i się uspokoić, prędzej czy później Jailbreak się pojawi, a zadawanie w kółko tego samego pytania może przysporzyć społeczności jedynie niepotrzebny problem.

Użytkownicy jednego z modeli Apple TV mają na co czekać, ponieważ Levin jest w stanie szybko zaktualizować swoje narzędzie automatyzujące proces odblokowania systemu na aplikacje i rozszerzenia niedostępne w App Store. Dzień lub parę to nie wiele w porównaniu do miesięcy lub lat w oczekiwaniu na Jailbreak iOS.

Źródło: redmondpie.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek