iphone14pro

Najpopularniejszy bloger technologiczny na świecie nazwał aparat iPhone 14 porażką

YouTuber Marques Brownlee, znany również jako MKBHD, opublikował film, w którym szczegółowo wyjaśnia, dlaczego aparaty iPhone z roku na rok się pogarszają.

Według MKBHD głównym problemem iPhone’ów jest post-processing, który może zepsuć zdjęcia. Wszyscy producenci smartfonów stosują post-processing obrazu, aby programowo poprawić jakość obrazu i zrekompensować brak dużej matrycy.

Zazwyczaj są to redukcja szumów, regulacja balansu bieli i rozjaśnianie, aby pokazać więcej szczegółów w ciemnych scenach.
Ale Apple przeniósł przetwarzanie końcowe na wyższy poziom. Algorytm Smart HDR łączy kilka zdjęć z różnymi ustawieniami w jedno. Dzięki temu iPhone wybiera najlepsze szczegóły z różnych ujęć.

Najpopularniejszy bloger technologiczny na świecie nazwał aparat iPhone 14 porażką ciekawostki iPhone 14, aparat iPhone 14  YouTuber Marques Brownlee, znany również jako MKBHD, opublikował film, w którym szczegółowo wyjaśnia, dlaczego aparaty iPhone z roku na rok się pogarszają. ap1 scaled

Większość smartfonów robi dobre zdjęcia w dobrych warunkach, takich jak światło dzienne. Ale kiedy tekstury i kolory są różne, post-processing musi być wystarczająco inteligentny, aby dowiedzieć się, jakie jest najlepsze ustawienie dla wszystkich tych elementów.

Najpopularniejszy bloger technologiczny na świecie nazwał aparat iPhone 14 porażką ciekawostki iPhone 14, aparat iPhone 14  YouTuber Marques Brownlee, znany również jako MKBHD, opublikował film, w którym szczegółowo wyjaśnia, dlaczego aparaty iPhone z roku na rok się pogarszają. ap2 Najpopularniejszy bloger technologiczny na świecie nazwał aparat iPhone 14 porażką ciekawostki iPhone 14, aparat iPhone 14  YouTuber Marques Brownlee, znany również jako MKBHD, opublikował film, w którym szczegółowo wyjaśnia, dlaczego aparaty iPhone z roku na rok się pogarszają. ap3 scaled

Problem ze Smart HDR polega na tym, że zawsze stara się rozjaśnić cienie, szczególnie na twarzach ludzi, przez co zdjęcia wyglądają nienaturalnie. Ponadto iPhone często znacznie zwiększa ostrość i nie zawsze poprawnie określa odcień skóry.

MKBHD wierzy, że Apple może naprawić wrażenia z korzystania z aparatu, upodabniając go do Google Pixel. Ale Apple celowo tego nie robi, ponieważ wielu klientom podoba się, gdy twarz jest równomiernie oświetlona, ​​nawet jeśli w rzeczywistości tak nie jest.

Czytaj także:

Możesz być zainteresowany

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top