Krzysiek Borek07.08.2018
Narzędzie migracyjne w macOS Mojave kompatybilne z Outlook i innymi kontami 3rd party

Apple dodało nowe funkcje do narzędzia migracyjnego będącego nieodłącznym elementem macOS Mojave, który jest obecnie w fazie beta testów.

W tej chwili wbudowane narzędzie wspiera Outlooka i wiele innych kont z aplikacji firm trzecich.

Nowa wersja programu migracyjnego jest dostępna wyłącznie dla programistów i można go pobrać wyłącznie z centrum deweloperskiego.

Na ten moment program pozwala przywrócić dane z kopii zapasowej Time Machine, innego MacBooka lub dysku startowego. Jednak oprócz tego można przenieść dane z komputerów z Windows lub z obecnego Maka na drugiego, co może okazać się pomocne.

Starting in macOS Mojave 10.14 beta, the Setup Assistant and Migration Assistant applications are able to migrate certain data from a PC running Windows. Your accounts are transferred, along with their documents, email, contacts and calendar data from popular programs such as Microsoft Outlook. In order to migrate your data to your Mac running macOS Mojave 10.14 beta you must download and run the Migration Assistant application for the PC.

To bardzo ważna zmiana, ponieważ do tej pory narzędzie nie pozwalało na przenoszenie danych z aplikacji lub kont firm trzecich.

Program włącza się podczas instalacji macOS Mojave i wtedy możemy wyeksportować najważniejsze dla nas dane. Poza tym można go uruchomić za pomocą przejścia do trybu Recovery. Narzędzie migracyjne może być użyte przy pierwszej konfiguracji lub na skonfigurowanym już urządzeniu.

Ta część oprogramowania powstała z myślą o szybkim przywróceniu kopii zapasowej. Musicie pamiętać, że podobny program jest potrzebny na Windows, jeżeli chcecie przesłać dane ze swojego komputera z tym systemem operacyjnym. Program nie pozwala na przeniesienie całości systemu operacyjnego z jednego urządzenia na drugie.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek