OneTech05.04.2019
Następca iPhone SE może pojawić się jesienią

Minęły trzy lata od premiery iPhone SE – smartfon został wprowadzony po raz pierwszy 21 marca 2016 r. Według plotek Apple przygotowuje następcę tego kultowego modelu, który może być dostępny w trzecim kwartale 2019 r. i będzie nazywany iPhone XE.

Portal PCtable, powołując się na własne źródła w indyjskim oddziale Foxconn, donosi, że XE otrzyma projekt w stylu iPhone X i XS, Face ID, i ekran o przekątnej 4,8 cala. Ponadto urządzenie będzie bezramowe, dlatego w naturalny sposób utraci przycisk Home i Touch ID.

Tylny panel ma być wykonany z aluminium, więc urządzenie nie obsługiwać ładowania bezprzewodowego. Smartfon zostanie wyposażony w podstawowy moduł fotograficzny o rozdzielczości 12 megapikseli z przysłoną 1,8 – taki sam jest teraz umieszczony w iPhone XR.

Niewiele wiadomo o wnętrzu modelu XE, ale najwyraźniej będzie on wyposażony w procesor Apple Bionic A12. Informacje o pojemności baterii, ilości pamięci RAM i dysku nie są znane. Cena detaliczna iPhone’a XE może zacząć się od 600 USD i sięgać 800 USD. Koszt zależy od ilości pamięci wewnętrznej.

Przedstawiciele Apple tradycyjnie nie komentują plotek, więc nie można zweryfikować dokładności tych informacji.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Blog technologiczny OneTech.pl
@onetechpl