Michał05.04.2019
Następca iPhone SE może pojawić się jesienią

Minęły trzy lata od premiery iPhone SE – smartfon został wprowadzony po raz pierwszy 21 marca 2016 r. Według plotek Apple przygotowuje następcę tego kultowego modelu, który może być dostępny w trzecim kwartale 2019 r. i będzie nazywany iPhone XE.

Portal PCtable, powołując się na własne źródła w indyjskim oddziale Foxconn, donosi, że XE otrzyma projekt w stylu iPhone X i XS, Face ID, i ekran o przekątnej 4,8 cala. Ponadto urządzenie będzie bezramowe, dlatego w naturalny sposób utraci przycisk Home i Touch ID.

Tylny panel ma być wykonany z aluminium, więc urządzenie nie obsługiwać ładowania bezprzewodowego. Smartfon zostanie wyposażony w podstawowy moduł fotograficzny o rozdzielczości 12 megapikseli z przysłoną 1,8 – taki sam jest teraz umieszczony w iPhone XR.

Niewiele wiadomo o wnętrzu modelu XE, ale najwyraźniej będzie on wyposażony w procesor Apple Bionic A12. Informacje o pojemności baterii, ilości pamięci RAM i dysku nie są znane. Cena detaliczna iPhone’a XE może zacząć się od 600 USD i sięgać 800 USD. Koszt zależy od ilości pamięci wewnętrznej.

Przedstawiciele Apple tradycyjnie nie komentują plotek, więc nie można zweryfikować dokładności tych informacji.

Źródło: twitter.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

MacUser & fan Apple.
@michal_rz