Naukowcy sprawdzili dokładność działania pulsoksymetru w Apple Watch Series 6 ciekawostki saturacja, pulsoksymetr w apple watch, poziom tlenu we krwi, poziom tlenu, jak dokladny jest pulsoksymetr w apple watch, Apple Watch Series 7  Naukowcy z Uniwersytetu São Paulo w Brazylii porównali działanie pulsyksometru w Apple Watch Series 6 z kilkoma komercyjnymi pulsoksymetrami używanymi w szpitalach. AppleWatch 1

Naukowcy sprawdzili dokładność działania pulsoksymetru w Apple Watch Series 6

Naukowcy z Uniwersytetu São Paulo w Brazylii porównali działanie pulsoksymetru w Apple Watch Series 6 z kilkoma komercyjnymi pulsoksymetrami używanymi w szpitalach.

Apple Watch Series 6 oferuje „niezawodny sposób” monitorowania saturacji tlenu u pacjentów z chorobami płuc, zgodnie z nowym badaniem przeprowadzonym na Uniwersytecie w Sao Paulo, co może pomóc w przyszłych terapiach.

Naukowcy z Uniwersytetu São Paulo w Brazylii porównali Apple Watch Series 6 z kilkoma komercyjnymi pulsoksymetrami. W badaniu wzięło udział około 100 pacjentów z ambulatoryjnej poradni pneumologicznej ze śródmiąższową chorobą płuc (IDL) i przewlekłą obturacyjną chorobą płuc (POChP).

Jak dokładny jest puloksymetr w Apple Watch

Naukowcy sprawdzili dokładność działania pulsoksymetru w Apple Watch Series 6 ciekawostki saturacja, pulsoksymetr w apple watch, poziom tlenu we krwi, poziom tlenu, jak dokladny jest pulsoksymetr w apple watch, Apple Watch Series 7  Naukowcy z Uniwersytetu São Paulo w Brazylii porównali działanie pulsyksometru w Apple Watch Series 6 z kilkoma komercyjnymi pulsoksymetrami używanymi w szpitalach. AW1

Wynik zrobił wrażenie na naukowcach – istniała silna pozytywna korelacja między Apple Watch a komercyjnymi pulsoksymetrami do oceny pomiarów tętna i saturacji krwi. Chociaż smartwatche uzyskiwały uśrednione wyższe wartości SpO2, badanie „nie wykazało znaczących różnic” w odczytach tlenu we krwi lub tętna.

„Nasze wyniki pokazują, że Apple Watch Series 6 jest niezawodnym sposobem pomiaru tętna i SpO2 u pacjentów z chorobą płuc w kontrolowanych warunkach” – podsumowano w badaniu.

Jest to świetna wiadomość dla osób korzystających z tej funkcji w iZegarku firmy Apple.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry