Naukowcy wyjaśniają, jak policja włamuje się do iPhone polecane, ciekawostki włamanie, policja, jak wlamac sie do iPhone, jak shakować iPhone, iPhone  Nowy raport firmy SecurePhones ujawnił prawdopodobny sposób włamywania się policji i innych organów ścigania do czyjegoś iPhone'a. iphone12 2

Naukowcy wyjaśniają, jak policja włamuje się do iPhone

Nowy raport firmy SecurePhones ujawnił prawdopodobny sposób włamywania się policji i innych organów ścigania do czyjegoś iPhone’a.

Pomimo twierdzeń Apple, że iPhone to ?bezpieczny? telefon, Matthew Green, profesor nadzwyczajny z Johns Hopkins Information Security Institute, znalazł wyjaśnienie, w jaki sposób organy ścigania włamują się do iPhone’a skazanego.

Matthew ujawnił na Twitterze, że teoria opiera się na badaniach przeprowadzonych przez niego wraz z dwoma jego studentami. Green napisał 65-stronicowy raport na ten temat i planuje również wkrótce opublikować specjalny artykuł na ten temat.

Oto, co musisz wiedzieć

iPhone może znajdować się w jednym z dwóch stanów: przed pierwszym odblokowaniem (BFU) i po pierwszym odblokowaniu (AFU). Kiedy po raz pierwszy włączasz urządzenie i wprowadzasz hasło, iPhone przechodzi w stan AFU. Gdy użytkownik wpisze swoje hasło, iPhone używa go do uzyskiwania różnych zestawów kluczy kryptograficznych, które pozostają w pamięci i służą do szyfrowania plików o wysokim poziomie bezpieczeństwa. Niestety nie dotyczy to wszystkich apek. Niektóre aplikacje, takie jak Zdjęcia, Notatki , nie mają tak wysokiego poziomu szyfrowania, więc policji łatwiej jest się do nich dostać.

Naukowcy wyjaśniają, jak policja włamuje się do iPhone polecane, ciekawostki włamanie, policja, jak wlamac sie do iPhone, jak shakować iPhone, iPhone  Nowy raport firmy SecurePhones ujawnił prawdopodobny sposób włamywania się policji i innych organów ścigania do czyjegoś iPhone'a. cellebrite iphone

Gdy użytkownik ponownie zablokuje swój telefon, urządzenie nie wchodzi do BFU, ale pozostaje w stanie AFU. Green zauważa, że ??po zablokowaniu z pamięci usuwany jest tylko jeden zestaw kluczy kryptograficznych i to właśnie on jest używany do odszyfrowania plików iPhone, które należą do określonej klasy bezpieczeństwa.

Podsumowanie

Krótko mówiąc, agencje rządowe nie muszą łamać najsilniejszego szyfrowania na Twoim iPhone, ponieważ telefon w momencie przechwycenia (najprawdopodobniej) będzie w stanie AFU, więc policja musi jedynie uzyskać dostęp tylko do kluczy dostępnych w pamięci, aby go odblokować.

Więcej na ten temat dowiemy się w momencie publikacji odpowiedniego artykułu przez profesora Greena.


Sztuczki i triki w iOS 14 o których możesz nie wiedzieć

Źródło:
Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry