realityos

Nazwa „realityOS” odkryta w otwartym kodzie źródłowym Apple

W otwartym kodzie źródłowym Apple odkryto wzmianki o platformie o nazwie “realityOS”. Co to takiego i czego dotyczy? Już wyjaśniamy!

Wygląda na to, że będzie to potencjalna nazwa systemu operacyjnego, który będzie działał w zestawie rzeczywistości mieszanej Apple. Nazwa “realityOS” była już wcześniej wymieniana w zapisach App Store i została zarejestrowana jako znak towarowy w Urzędzie Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych.

Jak zapewne już wiecie firma Apple ma w planach wprowadzenie na rynek nowego zestawu rzeczywistości mieszanej. Oczekuje się, że zostanie on zaprezentowany na WWDC w czerwcu, a urządzenie trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku. Zestaw będzie wyposażony w dwa wyświetlacze mikro-OLED o wysokiej rozdzielczości, po jednym dla każdego oka, a także dziesiątki kamer i wbudowane czujniki śledzenia dłoni i oczu. Wszystko to będzie zasilane przez układ M2.

Nazwa „realityOS” odkryta w otwartym kodzie źródłowym Apple ciekawostki realityOS  W otwartym kodzie źródłowym Apple odkryto wzmianki o platformie o nazwie "realityOS". Co to takiego i czego dotyczy? Już wyjaśniamy! gogle

Ze względu na wysokiej jakości sprzęt, oczekuje się, że cena zestawu słuchawkowego będzie wynosić około 3000 USD. Jednak Apple już pracuje nad tańszą wersją, która ma być dostępna na rynku w 2024 roku.

Warto również zwrócić uwagę, że Apple zarejestrowało wiele innych nazw związanych z rzeczywistością rozszerzoną i wirtualną, takich jak “Reality One”, “Reality Pro” i “Reality Processor”. Niektórzy sugerują, że Apple może zdecydować się na nazwę “xrOS” dla swojej platformy, która odnosi się do “rzeczywistości rozszerzonej”.

W każdym razie, wydaje się, że Apple kładzie duży nacisk na rozwój technologii rzeczywistości mieszanej i ma ambitne plany na ten temat. Nazwa “realityOS” sugeruje, że firma może mieć już opracowany system operacyjny dla swojego nowego zestawu słuchawkowego. Będziemy musieli poczekać na oficjalne potwierdzenie ze strony Apple, aby poznać więcej szczegółów na temat tego nowego produktu.

Co sądzicie o zestawie rzeczywistości mieszanej Apple oraz o rozwijającej się technologii AR/VR? Czy uważacie, że te technologie mają potencjał, aby zmienić sposób, w jaki korzystamy z urządzeń elektronicznych i jak funkcjonujemy w codziennym życiu? Jakie zastosowania AR/VR widzicie w różnych dziedzinach, takich jak edukacja, rozrywka, medycyna czy przemysł?

Możesz być zainteresowany

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top