Netflix

Netflix oficjalnie ogłosił, kiedy zacznie pobierać opłaty za udostępnianie hasła

Koniec udostępnianie hasła do bezpłatnego konta Netflix. Po stosunkowo długim okresie testowania różnych form ograniczeń streamingowy gigant ogłosił, kiedy zacznie pobierać opłaty za udostępnianie hasła.

Netflix jest amerykańskim serwisem streamingowym, który oferuje dostęp do różnorodnych filmów i seriali na żądanie. Użytkownicy mogą oglądać treści przez internet na różnych urządzeniach, takich jak telewizory, komputery, tablety i smartfony. Serwis oferuje również opcję automatycznego przewijania napisów lub lektora, oraz dostosowanie języka do preferencji użytkownika. Netflix jest dostępny w ponad 190 krajach na świecie i ma ponad 208 milionów zarejestrowanych użytkowników.

Firma ogłosiła swoim akcjonariuszom, że w pierwszym kwartale tego roku jest gotowa wprowadzić opłaty za udostępnianie haseł i tym samym położyć kres łamaniu zasad usług. Jeśli więc udostępniasz komuś hasło, przygotuj się na opłaty.

Netflix oficjalnie ogłosił, kiedy zacznie pobierać opłaty za udostępnianie hasła ciekawostki udostępnianie hasla, Netflix  Koniec udostępnianie hasła do bezpłatnego konta Netflix. Po stosunkowo długim okresie testowania różnych form ograniczeń streamingowy gigant ogłosił, kiedy zacznie pobierać opłaty za udostępnianie hasła. netflix1

Choć na pierwszy rzut oka wprowadzanie opłat za udostępnianie hasła osobom spoza gospodarstwa domowego może wydawać się bezcelowe, liczby Netflixa mówią same za siebie. Według jego ustaleń wśród 222 milionów płacących gospodarstw domowych jest kolejne 100 milionów gospodarstw domowych, które oglądają treści Netflixa tylko dlatego, że mają dostęp do płatnego konta. Osoby te nie spełniają warunków Netfliksa i w związku z tym de facto oglądają jego treści nielegalnie, co powoduje, że firma traci duże pieniądze.

Rozwiązaniem będzie opłata za udostępnianie hasła, która będzie naliczana na podstawie adresów IP, identyfikatorów urządzeń i aktywności na koncie. Innymi słowy, Netflix wydaje się najpierw zorientować, gdzie znajduje się kraj pochodzenia użytkownika i jakie jest jego główne urządzenie, a następnie będzie w stanie „złapać” użytkowników, którzy będą masowo oglądać treści z konta użytkownika poza ich adresu. Sformułowanie „w dużej mierze” jest jednak istotne, bo wygląda na to, że Netflix będzie polował tylko na naprawdę aktywnych widzów, przynajmniej na początku.

W tej chwili znaki zapytania wiszą również nad tym, jak wysoka będzie faktycznie opłata. Podczas testów w Ameryce Łacińskiej Netflix ustawił opłatę na około 3 USD, ale w Stanach Zjednoczonych mówi się, że kosztować ona będzie do 6,99 USD. Co o tym myślicie?

Posty mogą oceniać tylko zalogowani użytkownicy

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top