Netflix

Netflix ogłosił obniżkę cen miesięcznego abonamentu

Netflix, jedna z największych platform streamingowych na świecie, ogłosił obniżkę cen miesięcznego abonamentu – donosi Wall Street Journal.

Netflix to amerykańska platforma streamingowa, która oferuje dostęp do różnorodnych filmów, seriali, programów dokumentalnych i innych produkcji. Założona w 1997 roku przez Reeda Hastingsa i Marca Randolpha, platforma początkowo działała jako serwis wypożyczania DVD. W 2007 roku Netflix wprowadził usługę streamingową, która pozwala użytkownikom na oglądanie filmów i seriali w czasie rzeczywistym bez konieczności pobierania plików na dysk twardy.

Obecnie Netflix jest jednym z największych graczy na rynku streamingowym, z ponad 200 milionami subskrybentów w ponad 190 krajach na całym świecie. Platforma oferuje różnorodne treści, w tym produkcje oryginalne, które stały się jednymi z najpopularniejszych na świecie, takie jak “The Crown”, “Stranger Things”, “Narcos” czy “The Witcher”. Netflix także rozszerza swoją ofertę, oferując programy kulinarno-podróżnicze, programy dla dzieci, reality show i wiele innych.

Netflix obniżą cenę miesięcznego abonamentu

Netflix ogłosił obniżkę cen miesięcznego abonamentu ciekawostki obniżka cen Netflix, netflix top 10, netflix seriale, netflix pakiety, Netflix obniża ceny, netflix nowości 2022, netflix nowości, netflix filmy, netflix cena 2023, netflix cena, netflix 2023, Netflix  Netflix, jedna z największych platform streamingowych na świecie, ogłosił obniżkę cen miesięcznego abonamentu - donosi Wall Street Journal. netflix1

Według informacji podanych przez Wall Street Journal, wysokość zniżek będzie zróżnicowana w zależności od kraju, ale największe rabaty powinny wynosić nawet 50% w stosunku do obecnej ceny abonamentu. Obniżki cen mają być wprowadzone w ciągu najbliższych tygodni.

Wiadomo już, że największe zniżki mają zostać wprowadzone w krajach bliskowschodnich, takich jak Jemen, Jordania, Libia i Iran. W tych regionach cena abonamentu była dotychczas zbyt wysoka dla wielu mieszkańców, co często prowadziło do sytuacji, w których widzowie dzielili się hasłami z rodziną i znajomymi. Dzięki obniżce cen Netflix ma nadzieję przyciągnąć nowych użytkowników i zrekompensować już istniejącym klientom straty, które mogłyby wyniknąć z zakazu dzielenia się hasłami.

W Europie obniżki cen mają dotknąć konkretnie Chorwację, Bułgarię i Słowenię, ale nie jest wykluczone, że podobne obniżki zostaną wprowadzone także w innych krajach europejskich. Netflix planuje również obniżyć ceny w krajach takich jak Ekwador, Nikaragua i Wenezuela. Podobne zniżki mają dotknąć też Azję, w tym Tajlandię, Malezję, Filipiny oraz Kenię. Łącznie obniżka ma być wprowadzona w 30 krajach na całym świecie. Niestety nic nie wiadomo na temat Polski. Gdy dowiemy się czegoś więcej na pewno damy Wam znać.

Obniżki cen są częścią strategii Netflix, która ma na celu przyciągnięcie nowych użytkowników i zwiększenie zadowolenia już istniejących klientów. W ostatnim czasie platforma straciła na popularności ze względu na wprowadzenie zakazu dzielenia się hasłami oraz wprowadzenie kar pieniężnych dla użytkowników łamiących ten zakaz. Obniżki cen mają być próbą zrekompensowania widzom tych niedogodności i przyciągnięcia nowych klientów, zwłaszcza w krajach, w których cena abonamentu była dotychczas zbyt wysoka.

Czytaj także:

Możesz być zainteresowany
Źródło:
Oceń
Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top