netflix

Netflix wprowadza dźwięk przestrzenny na iPhone i iPad

Netflix potwierdził, że jest na etapie wdrażania obsługi dźwięku przestrzennego w swojej aplikacji na iPhone i iPad.

Co to za funkcja i jak działa? Podobne rozwiązanie zostało wprowadzone w Apple już jakiś czas temy w Apple TV+. Funkcja dźwięku przestrzennego sprawi, wszystkie filmy i seriale w serwisie Netflix zabrzmią w trójwymiarowej przestrzeni. Poczujesz, że dźwięk jest jakby wokół Ciebie.

Dźwięk przestrzenny w Netflix na iPhone / iPad

Netflix wprowadza dźwięk przestrzenny na iPhone i iPad ciekawostki netflix party, netflix nowości, netflix iOS, Netflix, jak wlaczyc dzwiek przestrzenny w netflix, dźwięk przestrzenny w Netflix na iPhone, dźwięk przestrzenny w Netflix na iPad, dzwiek przestrzenny w Netflix  Netflix potwierdził, że jest na etapie wdrażania obsługi dźwięku przestrzennego w swojej aplikacji na iPhone i iPad. netflix1

Apple twierdzi, że dźwięk przestrzenny to wciągające doświadczenie wykorzystujące kierunkowe filtry audio do “odtwarzania dźwięków praktycznie w dowolnym miejscu w przestrzeni, tworząc wciągające wrażenia dźwiękowe”.

Dźwięk przestrzenny z dynamicznym śledzeniem ruchów głowy przenosi wrażenia jak z sali kinowej wprost do Twoich słuchawek AirPods Pro. Stosując kierunkowe filtry dźwięku i subtelnie dostosowując częstotliwości odbierane przez każde ucho, dźwięk przestrzenny może umieszczać dźwięki praktycznie w dowolnym miejscu w przestrzeni, tworząc wciągające wrażenia dźwięku przestrzennego. Dzięki żyroskopowi i akcelerometrowi w słuchawkach AirPods Pro i telefonie iPhone dźwięk przestrzenny śledzi ruch głowy użytkownika i jego urządzenia, porównuje dane o ruchu, a następnie dokonuje remapowania pola dźwiękowego, tak aby pozostawało ono zakotwiczone w urządzeniu nawet wtedy, gdy porusza się głowa.

Z nowości będą mogli skorzystać osoby posiadające system iOS 14 / iPadOS 14 i wyższy oraz słuchawki AirPods Pro lub AirPods Max.

Jak uruchomić dźwięk przestrzenny w Netflix na iOS

Aby z korzystać z nowości wystarczy po włączeniu filmu i podłączniu kompatybilnych słuchawek udać się Centrum Sterowania i tam przytrzymać chwilę suwak głośności w celu aktywacji dodatkowego menu. Gdy nowość będzie już dostępna na Twoim telefonie pod suwakiem regulacji głośności pojawi się specjalny przycisk umożliwiający włączenie funkcji.

Netflix wprowadza dźwięk przestrzenny na iPhone i iPad ciekawostki netflix party, netflix nowości, netflix iOS, Netflix, jak wlaczyc dzwiek przestrzenny w netflix, dźwięk przestrzenny w Netflix na iPhone, dźwięk przestrzenny w Netflix na iPad, dzwiek przestrzenny w Netflix  Netflix potwierdził, że jest na etapie wdrażania obsługi dźwięku przestrzennego w swojej aplikacji na iPhone i iPad. Netflix 1

Nowość jest uruchamiana stopniowo, więc jeszcze nie masz jej w swoim urządzeniu musisz uzbroić się w cierpliwość.

Apple wydało już również kilka reklam promujących nową funkcję. Jedną z nich możecie zobaczyć poniżej.

Naj widzicie powyżej reklama pokazuje, że odsłuchana z obsługiwanego Dolby Atmos urządzenia piosenka jest wyjątkowa. Każdy, kto posłucha utworu w słuchawkach kompatybilnych z Dolby Atmos, usłyszy bardzo wyraźne efekty stereo, z określonymi dźwiękami dochodzącymi z lewej, prawej lub ze środka.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top