NFC w obydwu wariantach iPhone'a 6 będzie miało ograniczone możliwości ciekawostki ograniczone możliwości Apple Pay, NFC w iPhone 6, możliwości Apple Pay, jak działa NFC w iPhone 6, jak działa Apple Pay, gdzie działa Apple Pay, ApplePay, Apple Pay w iPhone 6, Apple Pay  Obydwa warianty najnowszego iPhone'a zostały wyposażone w NFC. Wreszcie zaczynają gonić konkurencję, choć nie do końca... iPhone6 1300x700

NFC w obydwu wariantach iPhone’a 6 będzie miało ograniczone możliwości

Obydwa warianty najnowszego iPhone’a zostały wyposażone w NFC. Wreszcie zaczynają gonić konkurencję, choć nie do końca…

NFC w najnowszej generacji samrtfonu Apple wykorzystywane będzie jedynie do ich systemu płatności mobilnych, Apple Pay. Deweloperzy nie dostaną dostępu do API odpowiedzialnego za tę metodę łączności. W rezultacie nie powstaną żadne dodatkowe aplikacje, korzystające z tej “nowości”.

Można by rzec, że historia zatacza koło, to samo zdarzyło się podczas premiery iPhone’a 5S i Touch ID. Na początku deweloperzy też nie mieli dostępu do czytnika linii papilarnych, przygotowanego przez Apple. Gigant z Cupertino pozwalał korzystać z czytnika, tylko w obrębie ich aplikacji i niczego ponad to. Jeżeli chodzi o Touch ID to w najnowszej wersji iOS deweloperzy firm trzecich otrzymają dostęp do API i będą mogli wydawać aplikacje korzystające z czytnika Apple.

NFC w obydwu wariantach iPhone'a 6 będzie miało ograniczone możliwości ciekawostki ograniczone możliwości Apple Pay, NFC w iPhone 6, możliwości Apple Pay, jak działa NFC w iPhone 6, jak działa Apple Pay, gdzie działa Apple Pay, ApplePay, Apple Pay w iPhone 6, Apple Pay  Obydwa warianty najnowszego iPhone'a zostały wyposażone w NFC. Wreszcie zaczynają gonić konkurencję, choć nie do końca... ApplePay

Prawdopodobnie Apple wykona ten sam krok w przypadku NFC w niedalekiej przyszłości (oby tak było). Wygląda na to, że gigant z Cupertino chce doszlifować NFC w swoich aplikacjach, a potem otworzy się na wszystkich deweloperów, piszących aplikacje dla ich systemu.

Apple Pay na początku ukaże się w Stanach Zjednoczonych wraz ze startem iOS 8. Dostęp do systemu płatności mobilnych mają obydwa warianty iPhone’a 6 i Apple Watch. System kompatybilny będzie z American Express, Visa i Mastercard. Obecnie Apple posiada 220,000 partnerów, korzystających z ich systemu płatności mobilnych. Dodatkowo producent iPhone wyda API dla Apple Pay, więc deweloperzy będą mogl wyposażyć własne aplikacje w system płatności mobilnych utworzony przez Apple.

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry