Samsung Galaxy S22

Nie uwierzysz ile czasu zajęło hakerom włamanie się do Samsung Galaxy S22

Ile czasu zajęło hakerom włamanie się do najnowszego smartfona Samsung Galaxy S22? Godzinę? Dzień? Tydzień? A może miesiąc? Nie uwierzysz!

Samsung to międzynarodowa korporacja z siedzibą w południowokoreańskim mieście Seul. Jest jednym z największych producentów elektroniki użytkowej na świecie, zajmując się m.in. produkcją telefonów komórkowych, telewizorów, komputerów, sprzętu AGD i innych urządzeń elektronicznych. Samsung jest również ważnym graczem na rynku produktów chemicznych, budowlanych i przemysłowych.

Wróćmy jednak do tematu. Włamanie, a raczej zhakowanie najnowszego dziecka Samsunga odbyło się na imprezie Pwn2Own. Organizowana przez Zero Day Initiative (ZDI) konferencja odbyła się w Toronto w Kanadzie. Zasadniczo jest to konferencja naukowa, na której hakerzy mogą zademonstrować swoją zdolność do włamywania się do produktów komercyjnych. Następnie wszystkie dane są przekazywane producentom w celu „łatania dziur”.

W ramach Pwn2Own hakerzy znaleźli różne luki w zabezpieczeniach dysków sieciowych (NAS) HP, NETGEAR, Synology, Sonos, TP-Link, Canon, Lexmark i Western Digital, ale najszybciej udało im się zhakować Samsunga Galaxy S22.

Nie uwierzysz ile czasu zajęło hakerom włamanie się do Samsung Galaxy S22 ciekawostki Samsung Galaxy S22  Ile czasu zajęło hakerom włamanie się do najnowszego smartfona Samsung Galaxy S22? Godzinę? Dzień? Tydzień? A może miesiąc? Nie uwierzysz! galaxys22

Już pierwszego dnia Pwn2Own zespoły hakerskie STAR Labs i Chim znalazły w Galaxy S22 dwie luki w zabezpieczeniach, które umożliwiły pełny dostęp do telefonu. Drugiego dnia imprezy hakerzy z grupy Pentest Limited ponownie włamali się do telefonu, a trzeciego dnia Galaxy S22 został zhakowany po raz czwarty i to w rekordowym czasie – w zaledwie 55 sekund.

Co ciekawe i o czym należy wspomnieć to fakt, że, wszystkie urządzenia do hakowania w ramach Pwn2Own miały zainstalowane wszystkie najnowsze aktualizacje – był to jeden z wymogów konkursu.

I co Wy na to? W niecałą minutę? A mówiło się ostatnio, że Samsung  i Android miały być bezpieczniejsze od systemu firmy Apple jakim jest oczywiście iOS. Coś tu nie gra. Brawo panowie!

Posty mogą oceniać tylko zalogowani użytkownicy

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top