OneTech19.03.2020
Nie wbijaj kodu. Otwieraj skrytkę paczkomatu iPhone’m lub innym smartfonem z Androidem zdalnie za pomocą apki InPost Mobile

Może nie wszyscy z Was o tym wiedzą, ale od kilku już miesięcy możliwe jest otworzenie skrytki paczkomatu zdanie – naszym smartfonem. Bez wbijania numeru telefonu, PIN-u, czy skanowania kodu QR.

Aby to zrobić konieczne jest zainstalowanie na smartfonie aplikacji InPost Mobile – link do aplikacji na iOS i Android poniżej.

Bardzo ważną rzeczą jest to, aby podczas pierwszego uruchomienia podać prawidłowy numer telefonu, ten który będziemy podawać przy zamawianiu paczki.

Gdy aplikacja będzie już aktywna cała reszta odbywa się automatycznie. W momencie, gdy ktoś nada do nas paczkę otrzymamy odpowiednie powiadomienie, a nr przesyłki i inne dane od razu pojawią się w aplikacji. Nie musimy nic wpisywać czy skanować.

Jeśli chodzi o odebranie paczki zdanie to należy pamiętać o jednej rzeczy. Aplikacja InPost Mobile musi mieć dostęp do naszej lokalizacji. Tylko wtedy możliwe będzie odebranie paczki. Jeśli tego nie zrobicie na ekranie pojawi się taki komunikat.

Gdy aplikacja ma dostęp do naszej lokalizacji wystarczy po prostu podejść do paczkomatu i kliknąć w aplikacji „Otwórz skrytkę zdalnie”. To wszystko.

Po kilku sekundach skrzynka się otworzy, a na ekranie pojawi się informacja o kolumnie i rzędzie w którym jest nasza przesyłka.

Prawda, że fajne? Piszemy o tym specjalnie, abyście nie musieli wbijać numeru telefonu i PIN-u i tym samym dotykać klawiszy w paczkomacie.

Aplikacje InPost Mobile możecie pobrać poniżej.

‎InPost Mobile
‎InPost Mobile
Developer: InPost
Price: Free
InPost Mobile
InPost Mobile
Developer: InPost Paczkomaty
Price: Free

Więcej na ten temat możecie przeczytać na stronie InPost.pl

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Zapraszamy na naszego Twittera.
@onetechpl