Nie zainstalujecie już starszych wersji macOS ciekawostki macos, Apple  macOS przeszedł daleką drogę od swojej pierwszej wersji, ale wielu użytkowników na świecie "zbiera" instalatory starszych edycji. MacBook 1300x700

Nie zainstalujecie już starszych wersji macOS

macOS przeszedł daleką drogę od swojej pierwszej wersji, ale wielu użytkowników na świecie “zbiera” instalatory starszych edycji.

Problem w tym, że certyfikaty instalacyjne wygasły i nie będziecie w stanie zainstalować starszego systemu na waszym komputerze.

Każda z dotychczas wydanych wersji ma certyfikat upoważniający użytkownika do instalacji systemu operacyjnego na jego/jej komputerze. To nie są główne certyfikaty (root) Apple, a jedynie podstawowe i zaawansowane.

Nie zainstalujecie już starszych wersji macOS ciekawostki macos, Apple  macOS przeszedł daleką drogę od swojej pierwszej wersji, ale wielu użytkowników na świecie "zbiera" instalatory starszych edycji. instalator 427x350

W praktyce oznacza to, że mając instalator wersji wydanych przed Catalina, nie będziecie w stanie ich zainstalować z pamięci przenośnej.

“Problem” nie dotyczy zainstalowanych systemów operacyjnych, a jedynie ich instalatorów. Podczas próby instalacji pojawi się komunikat mówiący o prawdopodobnym uszkodzeniu instalatora.

W przeszłości było podobnie, jednak nowsze wersje systemu operacyjnego dla waszych komputerów mają bardzo długą ważność certyfikatów, aż do 2029 roku.

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry