Dawid Liwski29.09.2018
NightOwl – automatyczne przełączanie trybów jasnego i ciemnego w macOS Mojave

Kiedy Apple zaprezentowało macOS Mojave z trybem jasnym i ciemnym oraz dynamicznie zmieniającą się tapetę na podstawie czasu i położenia, pomyślałem – na pewno macOS dynamicznie zmienia nie tylko tapetę, ale i tryby jasny/ciemny. I co?

Niestety myliłem się. Na szczęście jednak nie tylko Apple dostarcza programy i rozszerzenia i po niedługim czasie od premiery nowego systemu pojawił się program NightOwl, który robi to, co powinno być w systemie “out of the box” – przełącza tryby automatycznie.

Program jest bardzo prosty w obsłudze i w swojej formie. Po uruchomieniu NightOwl zobaczymy sowę w pasku menu, a po jej kliknięciu będziemy mogli wybrać czy chcemy zmieniać tryby na podstawie czasu i położenia, czy może wolimy sztywno ustalić godzinę włączenia danego trybu. Dodatkowo klikając w sowę prawym przyciskiem myszy przełączymy tryby bez konieczności wchodzenia w preferencje.

NightOwl jest darmowy, często aktualizowany i po prostu działa. Polecam go z czystym sumieniem – jeśli korzystanie z dynamicznej tapety, ta pozycja jest, wg mnie, obowiązkowa. Aplikację możecie pobrać – tutaj.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

ima.mac.man
@dliwski