Krzysiek Borek12.02.2018
nitoTV dla tvOS wydane

Instalacja wtyczek lub aplikacji spoza App Store w przypadku Apple TV z Jailbreak nie należy do najprostszych. Do tej pory musieliśmy wszystko robić za pomocą terminala, ale dzięki instalatorowi paczek nitoTV operacja będzie znacznie uproszczona i przyśpieszona.

nitoTV to nic innego, jak Cydia dla tvOS. Dzięki aplikacji można instalować aplikacje spoza App Store na Apple TV 4 lub 4K. Do dziś Jailbreak przystawki telewizyjnej miał marginalne znaczenie, ponieważ użytkownicy nie mogli instalować aplikacji, nie było Cydia Substrate i aplikacji pozwalającej na instalację wtyczek i aplikacji. Głównym celem nitoTV jest poprawa sytuacji.

Obecna wersja nitoTV jest kompatybilna z tvOS od 9.x do 10.1. Jailbreak przystawki telewizyjnej za pomocą aplikacji Pangu (tvOS 9), LiberTV (tvOS 10.x) i greeng0blin (tvOS 10.2.2) pozwala na instalację menedżera paczek, który działa na każdej z wymienionych wersji oprogramowania dla Apple TV. W niedalekiej przyszłości autor sprawi, że aplikacja będzie kompatybilna z tvOS 11.

W tym momencie nitoTV jest dostępne w postaci aplikacji na macOS lub tvOS (dla wersji 10.2.2). W pierwszym przypadku program wyszukuje ATV z Jailbreak i wprowadza możliwość instalacji paczek, w drugiej robimy Jailbreak bezpośrednio na przystawce telewizyjnej, a nitoTV jest instalowane w taki sam sposób, jak Cydia na urządzeniach Apple z iOS.

Wygląda na to, że wraz z wydaniem nitoTV możemy spodziewać się rozpoczęcia tworzenia wtyczek i aplikacji dla tvOS 10.2.2. W końcu od dziś mamy dostęp do Cydia Substrate, programu do przeglądania dostępnych wtyczek i aplikacji. Nie zmienia to jednak faktu, że muszą się pojawić programiści zainteresowani tvOS, bez tego nic nie powstanie.

Źródło: idownloadblog.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek