nitoTV dla tvOS wydane ciekawostki nitoTV na tvOS, nitoTV na appletv, AppleTV  Instalacja wtyczek lub aplikacji spoza App Store w przypadku Apple TV z Jailbreak nie należy do najprostszych. Do tej pory musieliśmy wszystko robić za pomocą terminala, ale dzięki instalatorowi paczek nitoTV operacja będzie znacznie uproszczona i przyśpieszona. AppleTV1

nitoTV dla tvOS wydane

Instalacja wtyczek lub aplikacji spoza App Store w przypadku Apple TV z Jailbreak nie należy do najprostszych. Do tej pory musieliśmy wszystko robić za pomocą terminala, ale dzięki instalatorowi paczek nitoTV operacja będzie znacznie uproszczona i przyśpieszona.

nitoTV to nic innego, jak Cydia dla tvOS. Dzięki aplikacji można instalować aplikacje spoza App Store na Apple TV 4 lub 4K. Do dziś Jailbreak przystawki telewizyjnej miał marginalne znaczenie, ponieważ użytkownicy nie mogli instalować aplikacji, nie było Cydia Substrate i aplikacji pozwalającej na instalację wtyczek i aplikacji. Głównym celem nitoTV jest poprawa sytuacji.

nitoTV dla tvOS wydane ciekawostki nitoTV na tvOS, nitoTV na appletv, AppleTV  Instalacja wtyczek lub aplikacji spoza App Store w przypadku Apple TV z Jailbreak nie należy do najprostszych. Do tej pory musieliśmy wszystko robić za pomocą terminala, ale dzięki instalatorowi paczek nitoTV operacja będzie znacznie uproszczona i przyśpieszona. nitoTV mac installer

Obecna wersja nitoTV jest kompatybilna z tvOS od 9.x do 10.1. Jailbreak przystawki telewizyjnej za pomocą aplikacji Pangu (tvOS 9), LiberTV (tvOS 10.x) i greeng0blin (tvOS 10.2.2) pozwala na instalację menedżera paczek, który działa na każdej z wymienionych wersji oprogramowania dla Apple TV. W niedalekiej przyszłości autor sprawi, że aplikacja będzie kompatybilna z tvOS 11.

W tym momencie nitoTV jest dostępne w postaci aplikacji na macOS lub tvOS (dla wersji 10.2.2). W pierwszym przypadku program wyszukuje ATV z Jailbreak i wprowadza możliwość instalacji paczek, w drugiej robimy Jailbreak bezpośrednio na przystawce telewizyjnej, a nitoTV jest instalowane w taki sam sposób, jak Cydia na urządzeniach Apple z iOS.

Wygląda na to, że wraz z wydaniem nitoTV możemy spodziewać się rozpoczęcia tworzenia wtyczek i aplikacji dla tvOS 10.2.2. W końcu od dziś mamy dostęp do Cydia Substrate, programu do przeglądania dostępnych wtyczek i aplikacji. Nie zmienia to jednak faktu, że muszą się pojawić programiści zainteresowani tvOS, bez tego nic nie powstanie.

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
ios15.1beta1 1

Co nowego w iOS 15.1 beta 1

Kilka godzin temu firma Apple udostępniła deweloperom iOS 15 beta 1, iPadOS 15 beta 1, więc czas najwyższy na przegląd nowości i zmian jakie pojawiły się w najnowszych systemach.

Więcej »
Polecamy
Przewiń do góry