iphone13 2

Notch w iPhone 13 | 13 Pro jest i mniejszy i większy

Firma Apple w końcu zaprezentowała wczoraj iPhone 13 i iPhone 13 Pro. Chyba najbardziej rzucająca się w oczy zmianą w nowych smartfonach jest notch, który jak się okazuje jest mniejszy i większy w porównaniu do wcięcia w iPhone 12 | 12 Pro.

Podczas prezentacji iPhone’a 13 Apple nie mówiło za dużo o tej zmianie. Wiemy tylko tyle, że podzespoły z aparatu TrueDepth potrzebują o 20% mniej miejsca, dzięki czemu udało się zmniejszyć wcięcie w ekranie – zwane potocznie notch’em.. Choć brzmi pięknie, spójrzmy na to obiektywnie.

Mniejszy notch w iPhone 13 | 13 Pro

Notch w iPhone 13 | 13 Pro jest i mniejszy i większy ciekawostki wcięcie w ekranie, notch, mniejszy notch w iphone 13, iPhone 13 Pro, iPhone 13  Firma Apple w końcu zaprezentowała wczoraj iPhone 13 i iPhone 13 Pro. Chyba najbardziej rzucająca się w oczy zmianą w nowych smartfonach jest notch, który jak się okazuje jest mniejszy i większy w porównaniu do wcięcia w iPhone 12 | 12 Pro.
 notch 1
Porównanie wcięcia w ekranie iPhone’a 12 z iPhone 13.

Na pierwszy rzut oka widać, że zmiana faktycznie zaszła, ale jeśli tak naprawdę, gdy szczegółowo porównamy grafiki iPhone’a 12 i 13, możesz zauważyć jedną interesującą rzecz. Wcięcie w „trzynastce” jest znacznie węższe, ale też i nieco wyższe. Podsumowując, notch w iPhonie 13 i 13 Pro jest jednocześnie i mniejszy i większy.

Oczywiście trzeba sobie uświadomić jedno – różnica jest absolutnie minimalna i nie wpłynie na codzienne użytkowanie telefonu. Niestety nie wiemy dokładnie jakie są dokładne wymiary wcięcia, ale ze zdjęć wynika, że ​​różnica nie przekroczy więcej niż 1 milimetr.

A jak Wam się ta zmiana podoba? Na plus? Dajcie znać w komentarzach.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry