notatki

Notes – nowa nietypowa funkcja w wyszukiwarce Google

Google uruchomiło  nową, niezwykłą funkcję do swojej wyszukiwarki. Nazywa się ona “Notes” („Notatki”). Co to takiego i jak działa?

Nowość jak sama nazwa wskazuje ma na celu umożliwienie użytkownikom dodawania komentarzy i notatek do wyników wyszukiwania. To eksperymentalne rozwiązanie, które obecnie jest dostępne tylko w Stanach Zjednoczonych i Indiach.

Notes - nowa nietypowa funkcja w wyszukiwarce Google ciekawostki wyszukiwatka, Nowości, notatki, Google  Google uruchomiło  nową, niezwykłą funkcję do swojej wyszukiwarki. Nazywa się ona "Notes" („Notatki”). Co to takiego i jak działa? Google a

Jak działają “Notes”?

“Notes” to zbiór komentarzy i notatek pozostawianych przez innych użytkowników w związku z konkretnymi wynikami wyszukiwania. Po kliknięciu na specjalny przycisk, który pojawia się obok wybranego wyniku, użytkownik może zobaczyć te notatki. Są one wyświetlane w postaci kolorowych kartek z tekstem i obrazkiem na dole.

Notatki mają na celu ułatwienie dzielenia się spostrzeżeniami i uwagami na temat konkretnych stron internetowych. Google wprowadza “Notes”, aby stworzyć przestrzeń dla użytkowników, w której mogą uzyskać wzajemne potwierdzenie i dowiedzieć się, co inni sądzą na temat danej strony.

Jak korzystać z “Notes”?

Obecnie “Notes” jest dostępne tylko dla ograniczonej liczby użytkowników w Stanach Zjednoczonych i Indiach. Aby zobaczyć notatki i dodać własne, należy najpierw wybrać funkcję “Notes” w odpowiedniej sekcji w ustawieniach wyszukiwania.

Google twierdzi, że wprowadza “Notes”, ponieważ zauważył, że ludzie chcą wzajemnej weryfikacji i dowiedzieć się, co inni mówią o konkretnej stronie internetowej.

Inne nowości w Google

Oprócz funkcji “Notes”, Google wprowadziło także inne ulepszenia w swojej wyszukiwarce. Teraz użytkownicy mają możliwość subskrybowania wyników konkretnej frazy wyszukiwania. Ponadto, firma zaktualizowała funkcję “Perspectives“, która wyświetla treści z mediów społecznościowych i forów, aby pomóc w znalezieniu rzeczywistych informacji o ludziach w internecie.

Google stale pracuje nad doskonaleniem swojej wyszukiwarki, wprowadzając innowacyjne funkcje, które mają na celu usprawnienie procesu wyszukiwania i dostarczania użytkownikom jak najbardziej trafnych wyników.

Jak widzicie funkcja Notatki umożliwia użytkownikom dodawanie komentarzy i notatek do wyników wyszukiwania. “Notes” jest obecnie w fazie eksperymentalnej i dostępne tylko dla niektórych użytkowników w Stanach Zjednoczonych i Indiach. Ta innowacyjna funkcja pozwala użytkownikom dzielić się spostrzeżeniami i opiniami na temat konkretnych stron internetowych. Oprócz “Notes”, Google wprowadził również inne ulepszenia, takie jak możliwość subskrybowania wyników wyszukiwania i aktualizacja funkcji “Perspectives. Google nadal działa nad doskonaleniem swojej wyszukiwarki, aby zapewnić użytkownikom jak najbardziej trafne i wartościowe wyniki.

Średnia ocena 4.8 / 5. Gł: 178

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top