Krzysiek Borek22.12.2017
Nowa generacja kamery TrueDepth będzie wymagała pojemniejszej baterii

W 2019 roku powinniśmy spodziewać się zastosowania nowej generacji kamery TrueDepth. Nowa wersja będzie potrzebowała więcej zasilania do bezproblemowego działania, więc baterie w iPhone’ach będą miały większą pojemność.

Apple jest w stanie wprowadzić nową wersję systemu TrueDepth, ale wraz z jego rozwojem i ulepszeniem w parze pójdzie większe zapotrzebowanie na zasilanie. W 2019 roku technologia będzie szerzej wykorzystywana i poszerzy możliwości ARKit,więc pojemniejsze baterie będą potrzebne. Zmiany w produkcji wielu komponentów z pewnością pozwolą na zagospodarowanie dodatkowego miejsca na pojemne ogniwa.

Kuo twierdzi, że dzięki rozwojowi ARKit i TrueDepth pojemność baterii ulegnie zmianie w modelach z 2019 i 2020 roku. Teoretycznie pozwoli to na dłuższy czas pracy z dala od ładowarki, ale to będzie trzeba sprawdzić osobiście. Ponadto powtórzył, że każdy z przyszłorocznych modeli otrzyma nową metodę uwierzytelniania, która prawdopodobnie na dobre zastąpi świetnie przyjęty czytnik linii papilarnych (Touch ID).

Przyszłoroczna generacja iPhone’a X powinna otrzymać pojedynczą baterię w kształcie litery L, która powinna zapewnić 10% więcej czasu pracy w porównaniu do obecnie stosowanej baterii (dwóch, jako jednej). iPhone X Plus ma mieć dwu częściową baterię, ale jej pojemność ma wynosić 3300 mAh lub 3400 mAh, co z pewnością pozwoli na długie użytkowanie z dala od ładowarek i powerbanków.

Najnowsze modele powinny pojawić się między wrześniem, a październikiem przyszłego roku.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek