ios16 2

Nowa tajemnicza funkcja odkryta w systemie iOS 16

W sieci pojawiła się informacja o tym, że odkryto nową tajemniczą funkcję w systemie iOS 16. Co to takiego? Do czego służy? Wszystko w tym wpisie.

Jak się okazuje w systemie iOS 16 pojawił się nowy ukryty system ograniczania określonych funkcji w zależności od lokalizacji użytkownika.

Funkcja ta, nosząca nazwę countryd, została wprowadzona w wersji iOS 16.2. Dzięki niej iPhone będzie w stanie blokować aplikacje i funkcje w zależności od kraju, w którym znajduje się użytkownik. Countryd wykorzystuje dane GPS, kod z routera Wi-Fi oraz informacje z karty SIM, aby określić lokalizację użytkownika. Dzięki temu, nawet zmiana regionu, języka i Apple ID nie będzie pomagała wirtualnie zmienić kraju zamieszkania, co znacznie utrudni omijanie ograniczeń regionalnych.

Nowa tajemnicza funkcja odkryta w systemie iOS 16 ciekawostki użytkownicy, smartfony, prywatnosc, ograniczenia regionalne, lokalizacja, kontrowersje, iPhone, iOS 16, informacje o lokalizacji, funkcje, countryd, bezpieczenstwo, Apple, App Store, Aplikacje  W sieci pojawiła się informacja o tym, że odkryto nową tajemniczą funkcję w systemie iOS 16. Co to takiego? do czego służy? Wszystko w tym wpisie. appStore 2

Celem tej funkcji jest ustawienie ograniczeń, które wprowadzają różne stany. Prawdopodobnie countryd będzie używany w Europie, gdzie mówi się, że użytkownicy iOS 17 będą mogli instalować aplikacje spoza App Store. W takim przypadku countryd będzie mógł łatwo ustalić, czy iPhone jest używany w Europie, czy nie.

Oczywiście, wprowadzenie takiej funkcji zapewne spotka się z kontrowersjami. Niektórzy użytkownicy obawiają się, że będzie to oznaczać większe ograniczenia i utrudnienia w korzystaniu z telefonów. Istnieją również obawy związane z prywatnością, ponieważ funkcja wykorzystuje informacje o lokalizacji użytkownika.

Jak nie trudno się domyślić firma Apple będzie zapewne tłumaczyć, że wprowadzenie tej funkcji ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa użytkowników i zapobieganie nadużyciom. Blokowanie aplikacji i funkcji w zależności od kraju może chronić użytkowników przed nielegalnymi działaniami, takimi jak pobieranie nielegalnych kopii aplikacji lub korzystanie z usług niedostępnych w ich kraju.

Warto również zauważyć, że countryd jest obecnie nieaktywny i nie wiadomo, kiedy zostanie włączony. Apple nie ujawniło jeszcze, w których krajach i w jakim zakresie będzie używany ten system.

Co o tym myślicie? Dajcie tradycyjnie znać w komentarzach lub na naszym Twitterowym koncie. Link znajdziecie klikając w to miejsce.

Możesz być zainteresowany
Źródło:

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top