OneTech15.03.2019
Nowa usługa wideo Apple będzie dostępna bezpłatnie

Jak podaje Bloomberg dostęp do nadchodzącej usługi Apple Video, która ma zostać zaprezentowana 25 marca podczas specjalnej konferencji ma być bezpłatny.

Jeśli opublikowane informacje okażą się prawdziwe, usługa Apple może być bardziej atrakcyjna dla użytkowników niż platformy Amazon i Netflix.

Z drugiej strony wierzyć się nie chce, że Apple może zaoferować bezpłatny dostęp do filmów i programów telewizyjnych na swojej platformie wideo. Jak zatem będzie czerpać z niej zyski? Z reklam? Firma wielokrotnie podkreślała, że ​​nie akceptuje takiego rozwiązania, więc raczej to nie wchodzi w grę.

Bardziej prawdopodobny jest scenariusz, ograniczonego darmowego dostępu do usługi. Czyli powiedzmy dostępny za darmo będzie tylko dostęp do pierwszego odcinka danego serialu. Za pozostałe będzie trzeba już płacić.

W tym tygodniu wyszło również na jaw, że Apple udało się dogadać z kilkoma studiami i sieciami kablowymi, takimi jak HBO, Showtime i AMC, które wcześniej temu zaprzeczyły, o licencjonowaniu ich treści. Oznacza to, że w asortymencie Apple Video mogą pojawić się takie kultowe serie jak Gra o tron, The Walking Dead czy Fear of the Walking Dead.

Źródło: bloomberg.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Blog technologiczny OneTech.pl
@onetechpl